Kibice wrócą tam, gdzie ich miejsce

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Kibice nie będą mogli obejrzeć z trybun pierwszego meczu po powrocie Ekstraklasy, ale już niebawem ponownie zawitają na stadiony.

19 czerwca – właśnie wtedy fani piłki nożnej będą mogli wrócić do kibicowania w formie, do której się przyzwyczaili. Chociaż na początek dozwolone będzie zapełnienie zaledwie 25 % stadionu, w przypadku Wrocławia na trybunach może znajdować się ponad 10 tysięcy kibiców.

– Piłka nożna to sport dla kibiców, piłkarze grają dla kibiców i wszyscy o tym powinniśmy pamiętać, także cieszymy się z tego, że jest pierwsza informacja o naszym powrocie na stadiony. Musimy zastanowić się nad tym, żeby nasza obecność wiązała się z tym, co zawsze, czyli wsparciem i głośnym dopingiem dla naszych piłkarzy – mówi Przemysław Piwowarski ze Stowarzyszenia Kibiców Wielki Śląsk.

Ekstraklasa wróciła do gry w piątek 29 maja, ale kibice będą mogli wspierać ukochane drużyny dopiero po podziale na grupy. Do tego momenty kluby rozegrają jeszcze cztery spotkania bez udziału publiczności. Co ważne, na meczach obecni będą mogli być jedynie kibice gospodarzy.

– Tak zrobimy, żeby były odpowiednie środki dezynfekcyjne, a zakup biletów, dochodzenie do tego stadionu w odpowiednim czasie nie prowadziły do grupowania się ludzi ze sobą razem, a na stadionie żeby kibice byli usadzeni w odpowiedni sposób od strony sanitarnej – wyjaśnia Mateusz Morawiecki, Premier RP.

Odpowiednie rozsadzanie kibiców będzie spoczywać na barkach klubów, ale będzie musiało być zatwierdzone przez Polski Związek Piłki Nożnej. 

– Mamy po 20 lub 30 wejść. Wszystko będzie wyznaczone proporcjonalnie, nie tak, że wszyscy wchodzą na jedną trybunę, a inne są wolne. Nie ma żadnej możliwości kupowania lub sprzedawania biletów bezpośrednio przed meczem. Wszystko jest online. Jeśli chodzi o stadiony, to te 25% możliwości oznacza, że w 70% klubów dzisiaj i tak przychodzi na te spotkania mniej osób – dodaje Zbigniew Boniek, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Obecność kibiców na meczach sprawi, że będą to imprezy masowe, dlatego ważne jest odpowiednie przygotowanie. Polska jest pierwszym krajem, która dopuszcza możliwość powrotu kibiców na stadiony.

–  Oprócz oczywiście piłki nożnej, kolejne dyscypliny sportu, jakim kibicujemy szykują się do powrotu do rywalizacji sportowej też oczywiście z kibicami. Trzymamy mocno kciuki, żeby 19 czerwca wszystko przebiegło zgodnie z planem i żebyśmy mogli cieszyć się z sukcesów naszych sportowców – mówi  Danuta Dmowska-Andrzejuk, Minister Sportu RP.

W przypadku żużla fani opuszczą zaledwie jedną kolejkę, ale na występ żużlowców Sparty Wrocław na Stadionie Olimpijskim  będą musieli poczekać do 5 lipca. Wcześniej rozegrane zostaną dwa mecze wyjazdowe.

Zobacz również

Tuż przy Kopalni Złota w Złotym Stoku znajduje się muzeum w pełni poświęcone przedmiotom znalezionym lub wyprodukowanym w tym mieście. Znajdziemy tutaj największą w Polsce kolekcję złotostockiej porcelany, jedyny na świecie złoty medal wykonany na polecenie Hermana Güttlera oraz tajemniczą kolekcję lalek.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy