Kiedy będzie rondo na ul.Pięknej?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Będzie remont czy nie będzie? Takie pytanie zadają mieszkańcy ul. Pięknej na Tarnogaju. Na początku lipca miała tutaj ruszyć budowa ronda i jakiś czas temu pojawił się nawet tutaj znak, informujący o tym, że od 5 lipca jezdnia zostanie zamknięta, ale z niewiadomych przyczyn został zaklejony. Z kolei Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta uspokaja, że prace trwają zgodnie z harmonogramem i mieszkańcy nie muszą się martwić.

Prace rozpoczęły się w kwietniu i w tej chwili dotarliśmy z robotami do etapu, w którym moglibyśmy rozpocząć przebudowę skrzyżowania ul. Pięknej i Nyskiej. Albowiem zakres wykonania prac na ul. Pięknej przywiduje między innymi przekształcenie skrzyżowania ul. Pięknej i Nyskiej w Rondo. Poszerzenie jezdni na odcinku od ul. Nyskiej aż do ul. Armii Krajowej o dodatkowy pas ruchu, a więc zwiększenie parametrów technicznych jezdni z 6 m do 9 m, wybudowanie chodnika po stronie południowej – mówi Ewa Mazur, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

Zmiana w organizacji ruchu miała nastąpić na przełomie lipca i sierpnia, która wstępnie zakładała całkowite zamknięcie skrzyżowania.

Niemniej postanowiliśmy skorygować organizacje ruchu w taki sposób, aby mimo zamknięcia mieszkańcy jednak mieli utrzymaną przynajmniej częściową przejezdność przez to skrzyżowanie i to właśnie jest powodem przesunięciem terminu zamknięcia tego skrzyżowania. Chcemy umożliwić wykonawcy szybkie i sprawne wykonywanie prac, ale z drugiej strony nie odcinać dojazdu dla mieszkańców – wyjaśnia Ewa Mazur.

Coś mówili, że ma być tu rondo w związku z wypadkami. Trochę jest tych wypadków, bo tutaj kierowcy nie umieją jeździć, nie wiedzą kto ma pierwszeństwo.

Na pewno jest potrzebne tutaj rondo.

Dla bezpieczeństwa na pewno potrzebne. Kiedyś było więcej wypadków. Najważniejsze, że coś się robi. Chyba też ta ulica będzie o jeden pas większa – mówi mieszkańcy.

W tej chwili trwają ostatnie korekty organizacji ruchu, która będzie zakładała częściową przejezdność w obrębie skrzyżowania ul. Pięknej i Nyskiej bez całkowitego zamknięcia. Prace obejmą między innymi budowę oświetlenia, odwodnienia drogowego i miejskich kanałów teletechnicznych.

Mieszkańcy nie muszą się martwić tam prace postępują zgodnie z harmonogramem. Po korekcie dokumentacji projektowej udało nam się zredukować liczbę wykopów z 18 do 11, co wpłynęło na umożliwienie przejazdu na tym odcinku ul. Pięknej – zaznacza Ewa Mazur, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

Prace zgodnie z planem mają potrwać do końca roku. Całkowity koszt remontu przekracza 4 mln zł. O wszystkich zmianach w organizacji ruchu na tym odcinku Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta będzie informował mieszkańców poprzez osobne komunikaty również za pomocą rady osiedla.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy