Kiedy mieszkańcy wrocławskich Kuźnik doczekają się ekranu akustycznego?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wzdłuż Autostradowej Obwodnicy Wrocławia na wysokości ul. Żernickiej widać jak powstaje długo wyczekiwany przez mieszkańców wrocławskich Kuźnik ekran akustyczny. O problemach mieszkańców związanych z hałasem, dochodzącym z pobliskiej autostrady opowiadaliśmy w sierpniu tego roku. Wtedy podczas spotkania z mieszkańcami wrocławskich Kuźnik dowiedzieliśmy się, że od ponad 7 lat walczą o ekran akustyczny, który miałby zminimalizować stopień hałasu na osiedlu.

Nie da się żyć, jeśli ktoś przyjdzie na chwilę to nie wyobraża sobie tego. Tu jest taki huk, że trzeba okna zamykać, bo nie da się spać, w ogóle rozmawiać się nie da.

Trzeba by było chyba do lasu pójść, żeby tam był spokój.

W nocy jest szum straszny, bo to dopiero wtedy wszystko się odczuwa, jeszcze dodatkowo pociąg jeździ. Nie wiem, może by te ekrany coś dały – mówili mieszkańcy (wypowiedzi z 02.08.21)

Przypomnijmy, że po długich latach batalii, w 2017 roku przez marszałka województwa dolnośląskiego został wyznaczony termin ostateczny, kiedy na odcinku od Parku Tysiąclecia do zabudowań na wysokości ul. Żernickiej powinien zostać zamontowany ekran akustyczny o długości ponad 700 m. Przypadał on na grudzień 2021 roku. 

Marszałek województwa wyznaczył w 2017 roku swoją decyzją postanowienie ekranu o długości 750 m od parku Tysiąclecia do zabudowań Alby. Sądzimy, że termin ostateczny, który nam podano, czyli grudzień 2021 zostanie dotrzymany – mówił Darek Hajduk (wypowiedź z 02.08.2021).

Montaż ekranu akustycznego rozpoczął się jesienią tego roku. Jest już koniec grudnia, a prace nadal trwają. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać w tym temacie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu, która jest odpowiedzialna za realizację tego zadania.

Ekrany akustyczne powstają w celu zabezpieczenia mieszkańców ul. Żernickiej przed hałasem, który dochodzi z Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Rzeczywiście, termin zakończenia prac był wyznaczony na grudzień tego roku, jednak tu ze względu na kilka nieplanowanych prac, które należy wykonać termin został wydłużony – wyjaśnia Magda Szumiata, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu uspokaja, że ekran na wysokości ul. Żernickiej w całości zostanie zamontowany w marcu 2022 roku. 

Teraz w okresie świątecznym wykonawca nie prowadzi żadnych prac, nie ma żadnych utrudnień. Wszystko dlatego, że wiemy o tym, że jest duże natężenie ruchu i kierowcy chcieliby bezpiecznie docierać do celu. Więc tu nie ma ograniczeń, jeżeli chodzi o budowę ekranów. Ponownie wykonawcy wejdą na budowę zabezpieczeń akustycznych po 6 stycznia 2022 roku – dodaje Magda Szumiata.

Do spawy będziemy wracać.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy