Kieszonkowy park przy ul. Kwaśnej. Kolejny etap rewitalizacji

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W parku kieszonkowym przy ul. Kwaśniej na wrocławskich Gajowicach ruszył 3 etap rewitalizacji w ramach WBO. W najbliższym czasie pojawi się tutaj oświetlenie, nowe ścieżki, a także strefa do ćwiczeń.

Jest to teren niewielki, ale z fajnym potencjałem, który przez lata był takim nieużytkiem. W związku z aktywnością mieszkańców w ramach WBO udaje się sukcesywnie od trzech lat zbierać środki na jego modernizacje – mówi Marek Kozioł, lider projektu WBO.

Parczek kieszonkowy ma pół hektara, powstał pomiędzy garażami a boiskiem szkolnym. W ubiegłym roku do użytku mieszkańców został oddany ogrodzony plac zabaw, ławki, kosze na śmieci oraz zostały nasadzone nowe drzewa i krzewy. 

Jest to jedyne miejsce, które ma taką specyfikę, że łączy dosyć obszerne elementy infrastruktury, zarówno dla dzieci, czyli plac zabaw, a także siłownie na otwartym powietrzu dla starszych. Także dobrze się to zgrało, bo przychodzą w tym momencie całe rodziny – dodaje Marek Kozioł.

Mieszkańcy chętnie odwiedzają park i czekają na kolejne atrakcje, które niebawem mają tu się pojawić.

Bardzo fajny park. Dla dzieci jest to pewna atrakcja, mają gdzie się bawić.

Ja jestem już emeryt, więc przychodzę tu czasami. Jakieś drzewka posadzili, ładnie zrobili ten parczek. Jeszcze jak to wykończą, to powinno być całkiem przyjemnie – mówią mieszkańcy Gajowic.

W tym trzecim etapie poza tym, że przedłużymy alejkę i będzie ona dookolna, rzecz kluczowa dla tego miejsca to oświetlenie. Więc na jesieni, kiedy mrok zapada wcześniej powinno już tu być światło, co znacząco zwiększy funkcjonalność tego miejsca – mówi Marek Szempliński, Zarząd Zieleni Miejskiej.

Koszt całości to około 1,5 mln złotych. Prace mają zakończyć się latem bieżącego roku.