Kino plenerowe wraca do Zajezdni

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Kino plenerowe popularne głównie za oceanem w Polsce cieszy się coraz większym powodzeniem. Czwarta odsłona kina na świeżym powietrzu już w piątek 10 lipca w Centrum Historii Zajezdnia.

– W tym roku zdecydowaliśmy się na tematykę epidemii i zombie. Uznaliśmy, że warto spojrzeć na to wszystko, co nas otacza z innej perspektywy – mówi Aleksandra Surlej-Farys, Starsza Specjalistka ds. organizacji projektów w Centrum Historii Zajezdnia 

Seanse na świeżym powietrzu od lat cieszą się sporą popularnością wśród mieszkańców Wrocławia. W poprzednich latach kino plenerowe przed muzeum gromadziło wielu miłośników kina. Tym razem ze względu na pandemie COVID-19, organizatorzy zapewnią miejsce dla 150 kinomanów.

Udostępniamy około 40 leżaków, tak, żeby można było je rozstawić w bezpiecznej odległości. Dodatkowo można zabrać ze sobą koce lub przyjechać samochodem. Miejsce jest dla około 70 pojazdów, a dźwięk będzie nadawany przez radia – dodaje specjalistka.

W zeszłym roku tematyką wyświetlanych filmów były podróże w czasie. Pierwszym seansem czwartej odsłony wydarzenia będzie film 12 Małp, który już 10 lipca o 21:00 pojawi się na ekranie przed muzeum. W planach organizatorów jest jeszcze kilka niespodzianek.

Za dwa tygodnie będzie „Noc żywych trupów”, 7 sierpnia „Ludzkie dzieci”, a zakończymy filmem „World War Z” – podsumowuje specjalistka.

Wstęp na seanse jest bezpłatny.

 

Zobacz również

Opera Wrocławska podsumowała upływający sezon artystyczny 2023/2024. W tym czasie Operę Wrocławską odwiedziło ponad 100 tys. osób, wystawiono 177 spektakli, w tym 5 premier. Przypomnijmy, że upływający sezon artystyczny rozpoczął się 1 października 2023 roku od premiery „Czarodziejskiego fletu w Breslau” Mozart’a. Później też mieliśmy okazję zobaczyć na deskach Opery Wrocławskiej między innymi „Włoszkę w Algierze”, czy też „Rycerskość Wieśniaczą” i „Pajaców”. Nie zabrakło także innych znanych tytułów.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy