Kino samochodowe na Stadionie Wrocław

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Kina samochodowe stały się popularne dzięki amerykańskim filmom. Od piątku 22 maja mieszkańcy Wrocławia również będą mogli oglądać kinowe produkcje na największym ekranie w Europie.

Z twierdzenia Pitagorasa można sobie wyliczyć, że przekątna ekranu to jest jakieś 58 metrów lub 2360 cali, jakby ktoś chciał to do telewizora porównać, więc przede wszystkim będzie to największe tego typu kino w Europie, jeśli chodzi o rozmiar ekranu – mówi Kacper Cecota, rzecznik prasowy Stadionu Wrocław.

Na pierwszy ogień pójdzie film „Need for Speed”. Seanse odbywać będą się w piątki i soboty o godzinie 22:00 i pół godziny po północy.

Bilety kosztują 40 i 100 złotych i można kupić jedynie przez internet. Cena dotyczy całego samochodu, a nie poszczególnych osób. Na parkingu wyznaczono około 150 miejsc.

Kino samochodowe na Stadionie Wrocław zorganizowane jest na parkingu wielopoziomowym. To jest ten parking od strony Alei Śląskiej, wjazd bramą B. Tam też będą sprawdzane bilety i tam też ochrona będzie kierować na wyznaczone miejsca – dodaje Kacper Cecota, rzecznik prasowy Stadionu Wrocław.

Ekran ma 1500 metrów kwadratowych powierzchni, a filmy wyświetlane na membranie będą w technologii 4K. Ale co z dzwiękiem?

Po wjeździe na parking, będą wyświetlały się specjalne plansze instruujące jak to zrobić. Po prostu trzeba nastawić radio w swoim samochodzie na częstotliwość 88,1 FM – tłumaczy Kacper Cecota, rzecznik prasowy Stadionu Wrocław.

Organizatorzy zadbali także o przenośne toalety, które będą dostępne dla oglądających. Repertuar znajduje się na stronie Stadionu Wrocław.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy