Kinowa odwilż. Filmy wróciły na wielki ekran

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Otwarcie kin to także powrót zadowolonych kinomaniaków. Chętnych na weekendowe seanse nie brakowało, bo takiej możliwości nie było od dawna. Teraz z zachowaniem dystansu i maseczkami, ale jednak - można było się cieszyć filmami na wielkim ekranie.

Kilka minut przed seansem. W powietrzu czuć podniecenie tych, którzy długo czekali na otwarcie kin. Uśmiechy ukryte pod maskami, widać jednak zadowolenie w oczach. Kolejka z każdą minutą staje się dłuższa, ale wszyscy podchodzą do tego z dystansem. Tym fizycznym dwumetrowym i tym, że jeszcze chwilę trzeba poczekać.

Czekaliśmy już tak długo, że nie mogę się doczekać.

W końcu jakaś odskocznia, bo wcześniej nie dało się nigdzie wyjść.

Jesteśmy podekscytowani. Bardzo nam tego brakowało – mówią wrocławianie.

Radości nie kryją także pracownicy kina, którzy w końcu mogli podzielić się dobrym filmem, oglądanym w zupełnie innych warunkach niż te w domu. 

Mieliśmy wrażenie, że przychodzimy do wielkiej hali odlotów i żaden samolot nie odlatuje. Teraz w końcu to miejsce życie – tego życia strasznie tutaj brakowało, więc po prostu jesteśmy bardzo szczęśliwi. Dla nas kino to jest właśnie to miejsce. Żaden ekran komputera nie zastąpi oglądania na wielkim ekranie filmowym. Nic nie zastąpi siedzenia w wyciszonej sali z dobrym nagłośnieniem, z byciem sam na sam z filmem – filmem, którego nie można zapauzować – mówi Stanisław Abramik z Kina Nowe Horyzonty.

Decyzja o możliwości otwarcia kin została ogłoszona niecałe dwa tygodnie wcześniej, dlatego na wznowienie działalności zdecydowały się tylko kina studyjne. Do wyboru było zaledwie kilka pozycji, ale to nie przeszkadzało to tym, którzy zdecydowali się na zakup biletów. W kinie Nowe Horyzonty na ten tydzień bilety są jeszcze dostępne i na niektóre filmy można je kupić niemalże od ręki. 

Nie było większych problemów – gorzej z wybraniem filmów. 

Kupowaliśmy bilety dwa dni temu i była wyprzedana sala. Zdecydowanie wszyscy tęsknili.

Dla widzów tylko połowa miejsc była dostępna – dodają mieszkańcy.

Według firmy Afisz, która prowadzi badania dotyczących funkcjonowania kin w Polsce, na 60% kin otwartych, my mamy najwięcej seansów i pokazów przez cały najbliższy tydzień. Łącznie prawie 30 różnych tytułów, na wiele z nich są jeszcze bilety – zaznacza Stanisław Abramik z Kina Nowe Horyzonty.

Przypomnijmy, że w kinach zajętych może być tylko 50% miejsc, oprócz tego trzeba nosić maseczkę – również w trakcie seansu – oraz zachowywać dystans. Odwiedzający podkreślają, że czują się bezpiecznie.

Wszyscy trzymają się na odległość, więc nie widzę problemów.

Jest dezynfekcja i odstęp.

Czujemy się bezpiecznie, wszyscy mają maseczki. 

Na razie kina będą otwarte przez dwa tygodnie. O tym, co dalej zadecyduje, to liczba zakażeń, a na nią wpływ mamy wszyscy, dlatego warto pamiętać przestrzeganiu obostrzeń.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy