Kiran – Promyk Słońca w ZOO Wrocław

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Na świat przyszła miesiąc temu, a już waży ponad 90 kg. Nosorożyca – Kiran, bo takie imię zostało dla niej wybrane, we wrocławskim ZOO rozwija się coraz lepiej.

– Rośnie, przerosła nas wszystkich. Mnie więcej 1-2 kg przybiera dziennie – mówi Radosław Ratajszczak, przez ZOO Wrocław

– Narodziny nosorożycy to wielki sukces prezesa i całej ekipy ZOO Wrocław – dodaje Tsewang Namagyal, ambasador republiki Indii.

Sukces wrocławskiego ZOO jest tym większy, że gatunek nosorożca indyjskiego jest zagrożony wyginięciem. W ostatnim roku na świat przyszło zaledwie 7 osobników. 

Wielkie święto. Nie tylko dlatego, że ZOO Wrocław hoduje nosorożce indyjskie i jest w tym elitarnym gronie, ale także dlatego, że od wielu lat wspieramy ochronę innych skrajnych zagrożonych gatunków z Indii, poprzez wspieranie Parku Ochrony w Manas – tłumaczy prezes ZOO Wrocław.

Wybór imienia odbywał się poprzez głosowanie w mediach społecznościowych. Zwyciężyło Kiran, co oznacza Promyk Słońca.

– Było kilka do wybory, każde w języku hindi. Zostało Kiran, myślę, że dobrze zwłaszcza biorąc pod uwagę trudny dla nas wszystkich czas. 

– Promyk nadziei w tych trudnych czasach – podsumował ambasador republiki Indii.

Całą rodziną nosorożców opiekują się przede wszystkim pracownicy ZOO, którzy dbają, żeby zwierzętom niczego nie brakowało.

-Karmimy je pięć razy dziennie. Zaczynamy o 7:00, kończymy o 16:00. Sprawdzamy czy wszystko w porządku, jak ich samopoczucie i oczywiście sprzątamy – zdradza Maciej, pracownik ZOO Wrocław.

Swój wkład dodaje co miesiąc także firma Paclan, która od 10 lat wspiera finansowo wrocławskie ZOO.

Wiele lat temu pomyśleliśmy, że to taka akcja, która przyniesie wymierne korzyści, będzie dobra biznesowo i też interesujemy się zwierzętami. Najpierw opiekowaliśmy się parą zebr, a teraz całą rodziną nosorożców – podsumowuje Marta Krokowicz, firma Paclan.

Jak przyznają pracownicy, większość opieki nad nosorożycą sprawuje matka. Póki co młoda Kiran nawet na krok jej nie odstępuje.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy