Kładka nad Ślęzą gotowa. Mieszkańcy czekali na nią od 10 lat

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Zakończyła się budowa kładki pieszo-rowerowej nad Ślęzą w rejonie ulic Trawowej i Francuskiej. Mieszkańcy czekali na nią od 10 lat. Udało nam się nią przejść.

Nowa przeprawa pięknie prezentuje się nad Ślęzą, ma 30 metrów długości i posiada barierki ochronne. Dodatkowo zamontowano na niej również oświetlenie, co sprawia, że można będzie z niej korzystać także w porze wieczornej. 

Prace się rozpoczęły w marcu 2022 roku, na realizację było przewidziane 16 miesięcy. Zadanie składało się z dwóch elementów. Konieczne były do opracowania projekty wykonawcze, a następnie realizacja robót budowlanych. Obecnie jesteśmy już na ukończeniu tej inwestycji. Obiekt finalnie powstał – mówi Justyna Kleczewska-Strąg, kierownik projektu, Wrocławskie Inwestycje.

Kładka połączyła dwa wrocławskie osiedla Muchobór Mały i Muchobór Wielki. Jest ona ważnym elementem komunikacyjnym, bo pozwoli mieszkańcom na sprawne dojście do pracy, do placówek oświatowych i innych ważnych obiektów, które znajdują się na tych osiedlach. Warto też wspomnieć o tym, że kładka jest efektem projektu, zgłoszonego przez mieszkańców w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. 

To sami mieszkańcy wskazali, że tego typu inicjatywa musi się tam pojawić. Ten projekt jest szeroki. To są kolejne zielone tereny dla tych wszystkich, którzy chcą pospacerować, dla tych którzy jeżdżą na rowerze. Ktoś też będzie korzystał z tego łącznika dojeżdżając codziennie do pracy – mówi Bartosz Nowak, Wrocławskie Inwestycje.

Inwestycja kosztowała prawie 4 mln złotych.

Mieszkańcy nazbierali w swoim głosowaniu na zaprojektowanie tego obiektu, natomiast dofinansowanie znalazło się ze środków rządowych – mówi Bartosz Nowak, Wrocławskie Inwestycje.

Oficjalne otwarcie kładki nad Ślęzą ma nastąpić 29 lipca. Ale już teraz mieszkańcy specjalnie przychodzą tu, żeby zobaczyć efekt końcowy na własne oczy i nie kryją swojego zadowolenia.

Jestem bardzo zadowolona, bo pracuję tu na ul. Awicenny. W tej chwili mam parę dni urlopu i chciałam zobaczyć czy kładka jest już czynna. Tak że jestem bardzo zadowolona, to mi bardzo ułatwi dojazd do pracy. Bo do tej pory trzeba było jakoś naokoło jeździć?Tak. Więc jest naprawdę super. 

Chodzimy tutaj na spacery i idziemy sobie tam wałem albą w przeciwną stronę. Jest to przyjemne. Kładka ułatwi życie niewątpliwie.

-Bardzo dobrze. Można przejechać, szybciej przedostać się na inną stronę. Więc super, że jest takie coś.

Docelowo powstaną również drogi dojazdowe, które obecnie są na etapie prac projektowych.

Zobacz również

Opera Wrocławska podsumowała upływający sezon artystyczny 2023/2024. W tym czasie Operę Wrocławską odwiedziło ponad 100 tys. osób, wystawiono 177 spektakli, w tym 5 premier. Przypomnijmy, że upływający sezon artystyczny rozpoczął się 1 października 2023 roku od premiery „Czarodziejskiego fletu w Breslau” Mozart’a. Później też mieliśmy okazję zobaczyć na deskach Opery Wrocławskiej między innymi „Włoszkę w Algierze”, czy też „Rycerskość Wieśniaczą” i „Pajaców”. Nie zabrakło także innych znanych tytułów.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy