Klaster Technologii Kosmicznej powstanie na Dolnym Śląsku

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Technologia kosmiczna to w Polsce cały czas nowość. Wiele firm szuka w tej dziedzinie swojej szansy na rozwój. Do tego grona dołączyła Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wraz z partnerami.
  • Młode, prężnie rozwijające się firmy z branży kosmicznej wraz z LSSE  podpiszą porozumienie o utworzenie Klastra Technologii Kosmicznej. Klaster to takie zrzeszenie firm i instytucji, które wspólnie pracują i dzielą się pomysłami, a także wspólnie się rozwijają– mówi Ryszard Wawryniewicz, wiceprezes LSSE.
  • Bardzo się cieszę, że nasza firma dołącza do tego porozumienia. Zawsze kosmos mnie fascynował i oprócz naszej głównej działalności, chcielibyśmy, żeby nasze ogniwa poleciały w kosmos. Na pewno będziemy chcieli rozwinąć nowe produkty, bardziej dostępne. Kosmos teraz staje się bardziej dostępny dla prywatnych firm. Chcemy umożliwić im podróże w kosmos – dodaje Olga Malinkiewicz, chief technology officer, Saule Technologies.
  • Podpisujemy tę umowę, żeby się rozwijać i mieć własną przestrzeń do rozmów na temat kosmosu, ale także rozwoju naszych firm w kontekście kosmosu. Chcemy zacząć myślenie o tworzeniu wspólnych rozwiązań satelitarnych. Wszystko na bazie tego klastra wraz z LSSE – dodaje Grzegorz Zwoliński, prezes SatRev.
  • Po kilku miesiącach pracy w LSSE doszliśmy do wniosku, że warto rozwijać tę strefę w kierunku nowych technologii, które mają przyszłość i w ciągu najbliższych lat będą wiodące. Doszliśmy do wniosku, że to branża kosmiczna będzie się dynamicznie rozwijała – mówi Ryszard Wawryniewicz, wiceprezes LSSE.
  • Z perspektywy Polski to na pewno będzie bardzo innowacyjne i rewolucyjne, bo to co obserwujemy to rozwój tej gałęzi przemysłu. Coraz więcej firm, które cechują się innowacyjnością chce zajmować się tym obszarem przemysłu – dodaje  Krzysztof Gaworek, członek zarządu TUATARA.

-To jest właśnie urok tej branży, że wszyscy właściwie dopiero startują. Wszyscy dopiero wymyślają, jaka ta przyszłość będzie. Między innymi dlatego chcemy się spotykać, rozmawiać i razem pracować – mówi Ryszard Wawryniewicz, wiceprezes LSSE.

  • Rozbudowując kompetencje chcemy współpracować z innymi firmami, które zajmują się budową satelitów i ich zasilaniem. Wierzymy, że współdziałając uda się osiągnąć więcej – podsumowuje Krzysztof Gaworek, członek zarządu TUATARA.

Umowa pomiędzy Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną i partnerami została podpisana podczas trzeciej edycji forum G2.

Zobacz również

Przedsiębiorcy z Dolnego Śląska mieli okazję aby zaprezentować siebie na tegorocznych targach IFA 2024 w Berlinie. Są to największe i najstarsze targi elektroniki użytkowej i sprzętu AGD. Ten wyjazd odbył się w ramach projektu Going Global 4.0, który jest realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy