Klocki potrzebne. Adam Charciarek zbuduje z lego LO nr III we Wrocławiu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Czy można zbudować z klocków lego Liceum Ogólnokształcące nr III we Wrocławiu? Okazuje się, że tak, że nie jest to żaden problem. A na taki pomysł wpadł Adam Charciarek uczeń Liceum Ogólnokształcącego nr III we Wrocławiu.

Obecnie zbierane są klocki, ale projekt już jest gotowy.

Projekt będzie zajmował wymiary 180 cm na 90 cm – mówi Adam Charciarek, uczeń LO nr III we Wrocławiu.

Adam odkąd pamięta, zawsze budował coś z klocków. Najpierw z rodzicami, potem sam.

– To się zaczęło od jednego zestawu, który mu się spodobał, później były kolejne. W międzyczasie, gdy miał 5-6 lat kupił sobie inną zabawkę, z której w ogóle nie był zadowolony i poszło to w stronę Lego. Te zestawy dzisiaj zajmują prawie połowę pokoju – mówi Marcin Charciarek, tata Adama.

– Zawsze mnie to interesowało, nie było tak, że te klocki zostały rzucone w kąt, tylko cały czas z nich budowałem. Natomiast pomysł na makietę szkoły stąd, że szukałem wyzwań, żeby zbudować coś większego, niż tradycyjne zestawy i właśnie wymyśliłem, że zbuduję makietę szkoły – dodaje Adam Charciarek, uczeń LO nr III we Wrocławiu.

Projekt szkoły został już opracowany, zajęło to kilkanaście godzin. Teraz potrzeba budulca, do zbudowania takiej dwumetrowej konstrukcji z klocków potrzebnych jest dziewięć tysięcy elementów.

– Jeszcze potrzebujemy około ośmiu tysięcy klocków, ja na bieżąco segreguję te, które dostaniemy, a te, które się nie przydadzą, pójdą na zbiórkę do domu dziecka – mówi Adam Charciarek, uczeń LO nr III we Wrocławiu.

Dyrektor LO nr III – Tomasz Cygal nie kryje dumy z pomysłu swojego ucznia i trzyma kciuki za ambitny plan.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że mamy taką kreatywną młodzież. 75-lecie szkoły, które się zbliża, w czasach pandemicznych może być pewne ograniczenie, jeśli chodzi o te spotkania międzyludzkie, dlatego mam nadzieje, że to dzieło Adama i jego kolegów pozwoli na zaakcentowanie tego historycznego momentu, czyli 75-lecia szkoły – mówi Tomasz Cygal, dyrektor liceum nr III we Wrocławiu.

Każdy kto ma klocki i chce pomóc może je przynieść do liceum nr II we Wrocławiu. W holu szkoły ustawiony jest specjalny karton na ten cel. Najbardziej potrzebne są klocki: szare, czarne, czerwone i białe.

– Początkiem była makieta domu, którą zaprojektował, klocki zamówił, zbudował i to jest, funkcjonuje, więc szkoła na pewno się uda – podkreśla Marcin Charciarek, tata Adama.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy