Klub Młodego Przedsiębiorcy w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Krzyżowicach

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Krzyżowicach mieli okazje uczestniczyć w cyklu spotkań w ramach Klubu Młodego Przedsiębiorcy. Były to zajęcia, podczas których doświadczeni przedsiębiorcy dzielili się z młodymi osobami swoją wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniami w zakresie biznesu.

Klub Młodego Przedsiębiorcy powstał z inicjatywy Rady Biznesu Powiatu Wrocławskiego, przy wsparciu władz powiatu wrocławskiego. 

Ci młodzi ludzie, którzy kończą w tym roku szkołę średnią, po tak ciekawych zajęciach oraz spotkaniu ze specjalistami, którymi są przedsiębiorcy z powiatu wrocławskiego, myślę, że po pierwsze będzie im o wiele łatwiej założyć własny biznes. Po drugie, w momencie, kiedy zdecydują się na podjęcie pracy i chociażby pójdą na rozmowę kwalifikacyjną do jakiegokolwiek przedsiębiorcy, do jakiejkolwiek firmy, ta rozmowa kwalifikacyjna powinna być dla nich łatwa – mówi Roman Potocki, starosta powiatu wrocławskiego.

W trakcie takich spotkań młodzież mogła poznać przedsiębiorczość od strony praktycznej oraz dowiedzieć się, jak na przykład przygotować się do rozmów kwalifikacyjnych lub jak założyć działalność gospodarczą. 

Te wykłady i te rozmowy, jakie prowadziliśmy z młodzieżą na pewno pozwolą im lepiej, bardziej sprawniej wejść w rynek pracy, a przede wszystkim założyć działalność gospodarczą – mówi Sławomir Hryniewicz, właściciel firmy Eko-Miks Company, przewodniczący RBPW.

Będąc przedsiębiorcą, który nie ma własnej działalności gospodarczej, tylko w imieniu innych właścicieli zarządza przedsiębiorstwem, ze strony takiej właśnie działalności przedstawiałem nasze możliwości, problemy, potknięcia, które na pewno można na swojej drodze spotkać. Ważne jest, żeby ci młodzi ludzie nie bali się, a więc otworzyć dla nich możliwości, poprzez otwarcie ich. Żeby nie ukrywali swoich zainteresowań – mówi Janusz Kozyrski, prezes zarządu Strzeblowskich Kopalni Surowców Mineralnych w Sobótce.

Tego typu spotkania kształtują młode osoby, pomagają im rozpoznać swoje zainteresowania i odnaleźć ścieżkę zawodową.

Uczniowie, którzy należeli do tego klubu, w podstawie programowej mają przedmiot, który nazywa się przedsiębiorczość, ale nie ma nic bardziej pożądanego niż łączenie praktyki z teorią, stąd spotkanie z przedsiębiorcami, a nie z nauczycielem na pewno było dla nich wzbogacające. Współpraca z samorządem lokalnym jest bardzo pożądaną, uczy młodzież nie tylko odnalezienia się w tym przypadku na rynku pracy, ale to też poznanie zasad, jak funkcjonuje samorząd lokalny i jakie inicjatywy podejmuje – mówi dr Magdalena Zyder, dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Krzyżowicach.

Podczas ostatniego spotkania wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe certyfikaty, a najbardziej aktywni zostali wyróżnieni nagrodami.

Wyróżnienie dostałem od starosty i dostałem je za to, że moje odpowiedzi były w punkt, miały w sobie sens. Dostałem parę ciekawych gadżetów, miłe to ze strony starosty. Co do samych spotkań, to były one dosyć ciekawe. Bardzo dużo wiedzy dotyczącej dostawania się do pracy lub samego zarządzania przedsiębiorstwem. Było to bardzo przydatne – mówi Patryk, uczeń Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Krzyżowicach.

Te spotkania, które wspólnie zorganizowaliśmy, miały właśnie służyć temu, żeby tych młodych ludzi przygotować do wejścia w dorosłe życie. Widząc i słysząc to, co ci młodzi ludzie dzisiaj mówili, wiem, że ci ludzie, którzy byli w tym klubie młodych przedsiębiorców, będą mieli ułatwione zadanie w życiu – dodaje Roman Potocki.

Projekt będzie kontynuowany w innych szkołach na terenie powiatu wrocławskiego.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy