Klub Seniora przy Polskim Komitecie Pomocy Społecznej działa po remoncie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
We Wrocławiu działa ponad 80 klubów seniora. To miejsca, które aktywizują osoby starsze, pozwalają nawiązać im nowe przyjaźnie, a także uczestniczyć w różnego rodzaju wydarzeniach.

Klub seniora przy Dubois 11/13 po półrocznej przerwie znów działa i organizuje wydarzenia dla seniorów. Wcześniej klub przechodził remont, który seniorzy zorganizowali własnymi siłami.

  • Chcemy tak, żeby ten klub istniał cały tydzień. Nie tylko rano, tylko po południu, żeby była gimnastyka, rehabilitacja. Żeby seniorzy mogli tutaj spędzać czas, nie zamykając się w domu i nie mieć stresu, depresji. Potem my tu jesteśmy – mówi Teresa Skóra, liderka Klubu Seniora przy Polskim Komitecie Pomocy Społecznej.

Pani Janina ma 89 lat i jak sama podkreśla, nie wyobraża sobie tygodnia bez spotkań z innymi w klubie seniora.  

  • –  Do tego klubu zaczęłam chodzić jak miałam 40 lat. To jest kupa czasu. Tak jesteśmy tu związani z tym klubem, jak on został tak znienacka zamknięty, ja nie mogłam tego przeboleć. My jesteśmy tu jak rodzina. Naprawdę znamy się. Jesteśmy zadowoleni, bo dbają o nas – wyjaśnia Janina Czaja, wrocławska seniorka.

  • – Organizujemy różne imprezy, sprzątamy, podajemy herbatę, roznosimy dary, na które naprawdę czekają seniorzy. Są bardzo zadowoleni z tych darów. Przychodzą, żeby tutaj kawę wypić, herbatkę, porozmawiać. Atmosfera jest tak rodzinna tutaj, że aż się miło przychodzi i siedzi. Naprawdę to miejsce jest drugim domem, dlatego że tutaj, jak się wchodzi, to jest ten uśmiech, to przywitanie, przytulenie osoby, powiedzenie jej miłego słowa – dodaje Małgorzata Pilch, wrocławska seniorka.

Jednym z flagowych wydarzeń w klubie przy Dubois są organizowane dla seniorów potańcówki. 

  • W środę i piątki mamy spotkanie od 16:00 do 20:00 taki bal dla seniorów. Oprócz tego, prowadzimy tutaj wtorki i w środę i piątki. U nas ćwiczy club country. Oprócz tego, we wtorki i w czwartki mamy Demolo, też tutaj ćwiczą. Od 1 marca zaczynamy nowe zajęcia dla seniorów, bo mamy zaprzyjaźniony klub Nazaret, który będzie u nas ćwiczył tai chi – podsumowuje Teresa Skóra, liderka Klubu Seniora przy Polskim Komitecie Pomocy Społecznej.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy