Klub Sutryka rośnie w siłę. Kolejna podwyżka biletów MPK

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Opozycja we Wrocławiu znów się kurczy, a klub Jacka Sutryka rośnie w siłę. Dołączył właśnie do niego kolejny radny Sergiusz Kmiecik, który zapewnił prezydentowi większość w Radzie Miejskiej Wrocławia.

– Decyzja stąd, że jako prawnik, samorządowiec i wrocławianin nie byłem gotów na to, aby być w opozycji, która postawiła sobie za cel blokować działania władz Wrocławia. Chciałem to miasto wspólnie budować i tworzyć z Jackiem Sutrykiem. Teraz w tym trudnym czasie po pandemii, gdzie Wrocław może stracić 400 milionów na skutek wprowadzenia rozwiązań polskiego ładu – mówi Sergiusz Kmiecik, radny Rady Miejskiej Wrocławia.

– Cieszę się, że Sergiusz Kmiecik dołączył do naszego klubu. Stabilne 19 głosów, to jest większość w radzie. Sergiusz jest niezupełnie z PiS-u, tylko z Porozumienia – mówi Dominik Kłosowski, radny Rady Miejskiej Wrocławia.

Teraz, dzięki nowemu członkowi klub Jacka Sutryka będzie mógł najprawdopodobniej przegłosować każdą uchwałę w Radzie Miejskiej Wrocławia. Opozycja nie jest zadowolona z tego faktu.

– Prezydent ewidentnie boi się, ucieka, obawia się dialogu ze środowiskami, które popierały go od samego początku. Wybiera najlepsze rozwiązanie na problemy, jeżeli są, to trzeba przejąć kogoś z klubu Prawa i Sprawiedliwości. Zastanawiamy się kogo będzie więcej, czy więcej będzie PiS-u w PiS-ie, czy PiS-u w klubie prezydenta Wrocławia – mówi Piotr Uhle, radny Rady Miejskiej Wrocławia.

Jedną z takich uchwał, która została już przegłosowana była ponowna podwyżka biletów MPK. W tym roku po raz trzeci zmienią się ceny biletów we Wrocławiu. Od 1 lipca bilety będą tańsze, a od 1 września zacznie obowiązywać podwyżka i bilet normalny znów będzie kosztował 4,60 zł.

– Jeśli chcemy jeździć nowoczesnym taborem. Zostało zakupionych 200 nowych autobusów dla MPK, 60 nowych tramwajów, to musimy od czas do czasu te ceny regulować. Przy galopującej inflacji nie możemy sobie pozwolić na radykalną obniżkę cen biletów MPK – podkreśla Dominik Kłosowski.

Przez opozycję została również zwołana sesja nadzwyczajna, którą zaplanowano na 18 czerwca. Poruszone tematy to między innymi: budowy spalarni pod Wrocławiem, kompleksu basenu olimpijskiego, a także biletu na kolej miejską.

– Pierwszym ważnym tematem, który chcemy poruszyć jest informacja prezydenta o działaniach, które podjął, aby ochronić zabytkowy kompleks basenu olimpijskiego. Prezydent od roku co najmniej wiedział o tej inwestycji. Pozwolenie, które zostało wydane jest niezgodne z miejscowym planem. My chcemy zapytać się prezydenta, jakie działania podjął, aby ochronić ten historyczny obiekt – mówi Jolanta Niezgodzka, radna Rady Miejskiej Wrocławia.

– Jesteśmy zaskoczeni zwołaniem tej sesji nadzwyczajnej. W kwestiach Stadionu Olimpijskiego prezydent wydał oświadczenie, że miasto chętnie kupi ten grunt od dewelopera po takiej cenie, jaką deweloper zapłacił Akademii Wychowania Fizycznego, bo nie może za inną cenę tego kupić – dodaje Dominik Kłosowski.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy