Koalicja dla Wrocławia powiększa się o wrocławskie osiedla

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
"Oczekujemy zmian i dialogu z samorządem miejskim, dlatego dołączamy do Koalicji dla Wrocławia" - tak dziś mówią przedstawiciele Wrocławskiego Forum Osiedlowego. Koalicja dla Wrocławia ma nieco ponad tydzień. Dołączają do niej kolejne podmioty. A na osiedlach nie koniec.

– Znają doskonale specyfikę tych osiedli, ale też, co tu dużo mówić, wiedzą, jakie są potrzeby mieszkańców, dlatego że są najbliżej mieszkanek i mieszkańców na swoim osiedlu. Każde osiedle ma swoją specyfikę, każde osiedle ma swoją historię, również historię, w którym czasie dołączało do Wrocławia. Każde osiedle ma swój urok, ale każde też ma swoje wyzwania i wyzwania, które są dla nas wszystkich bardzo ważne. Bo to życie nasze toczy się na naszych osiedlach – mówi Michał Jaros, przewodniczący Platformy Obywatelskiej na Dolnym Śląsku.

Przez ostatnie pięć lat współpraca radnych osiedlowych z przedstawicielami miasta była, jak sami radni przyznają, bardzo trudna. Wstępując do Koalicji dla Wrocławia, liczą, że współpraca z przyszłym samorządem będzie łatwiejsza. 

– Niezwykle potrzebne są zmiany w sposobie zarządzania Wrocławiem, jak to miasto nie powinno być zarządzane. Wierzymy, że Koalicja dla Wrocławia jest miejscem, pewnym forum dyskusji, które pozwoli nam na wykucie zmian. Zmian niezwykle potrzebnych, niezwykle oczekiwanych przez naszych mieszkańców. Zmian, które pozwolą na większe włączenie, bardziej partycypacyjne zarządzanie miastem, włączenie do decyzji również mieszkańców i ich przedstawicieli z tego najniższego osiedlowego poziomu – mówi Michał Kwiatkowski, prezes Wrocławskiego Forum Osiedlowego.

– To, co nas wszystkich łączy, łączy wszystkie osiedla to to, że my oczekujemy współpracy z samorządem miejskim, współpracy z samorządem wojewódzkim, współpracy pomiędzy osiedlami. To jest dla nas bardzo ważne. Nie tylko wizja rozwoju, ale też właśnie ta wola, chęć rozmowy – mówi Izabela Duchnowska, przewodnicząca zarządu osiedla Nadodrze.

– Oni przez swoją wolontaryjną pracę po godzinach, pracę społeczną nie tylko dbają o to, żeby integracja społeczna na osiedlu miała miejsce, ale przede wszystkim, żeby były realizowane podstawowe potrzeby mieszkańców. To oni lobbują, to oni chodzą do ratusza, to oni chodzą do jednostek miejskich, to oni starają się załatwiać te podstawowe problemy, które mieszkańców dotyczą – mówi Robert Suligowski, partia Zielonych.

Politycy już teraz zapowiadają, że na przedstawicielach osiedla się nie skończy. 

– Myślę, że jest to ogromna wartość dla Koalicji dla Wrocławia. Też to, że podzielamy tę wspólną wizję, wizję miasta, wizję Wrocławia ekologicznego, demokratycznego i solidarnego. I zapewniam państwa, że będziemy razem pracować, by tę wizję urzeczywistnić – mówi Małgorzata Tracz, posłanek na Sejm RP, Koalicja Obywatelska.

– Dzisiaj dołączają do nas przedstawicielki i przedstawiciele Wrocławskiego Forum Osiedlowego, ale Koalicja dla Wrocławia jest otwarta dla wszystkich, dla innych, dla tych, którzy chcą miasto zmieniać, którzy wiedzą, że miasto musi się zmieniać i że te zmiany są potrzebne. Dlatego wszystkich serdecznie do tego zapraszamy. Nie są to oczywiście nasi ostatni partnerzy, dlatego że dyskusja się toczy i pewnie będziemy w najbliższych tygodniach przedstawiali inne podmioty, środowiska, które dołączą do Koalicji dla Wrocławia – mówi Michał Jaros, przewodniczący Platformy Obywatelskiej na Dolnym Śląsku.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy