Koalicja Obywatelska: propozycje dla przedsiębiorców

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Zdaniem polityków Koalicji Obywatelskiej PiS od 8 lat niszczy przedsiębiorców, głównie małe i średnie firmy. Tymczasem to one zatrudniają wiele osób, płacą podatki i niestety - większość likwiduje swoją działalność w ciągu zaledwie roku. Dlatego konieczne są przepisy ułatwiające im pracę. Przedstawiono konkretne propozycje.
  • Obniżymy podatki, osoby zarabiające do 6 tys. zł brutto, także osoby na działalności gospodarczej i pobierające do 5 tys. zł emerytury nie będą płaciły podatku dochodowego. Podniesiemy kwotę wolną od podatku z 30 do 60 tysięcy zł – mówi Karolina Kaczor-Hanuszewicz, kandydatka do Sejmu, KO. 

  • Nie będziemy zmuszeni zapłacić podatek VAT z chwilą wystawienia faktury tylko po otrzymaniu pieniędzy od naszych kontrahentów – mówi Krzysztof Bryłka, kandydat do Sejmu, KO.

  • Uwolnimy handel w niedzielę, ale wprowadzimy kodeksową ochronę pracowników i dwie wolne niedziele w miesiącu – mówi Kamil Jeżyna, kandydat do Sejmu, KO.

  • Wprowadzimy urlop dla przedsiębiorców, to jest jeden wolny miesiąc od płacenia składek na ZUS i wypłata świadczenia urlopowego w wysokości połowy wypłaty minimalnej – mówi Jolanta Niezgodzka, kandydatka do Sejmu, KO.

 – Wprowadzamy zniesienie podatku od zysków kapitałowych, czyli podatku Belki dla oszczędności inwestycji do 100 tys. zł do jednego roku – mówi Mateusz Żak, kandydat do Sejmu, KO.

  • Zasiłek chorobowy od pierwszego dnia nieobecności pracownika będzie wypłacany przez ZUS, to jest uczciwe, sprawiedliwe, nie ma powodu, żeby system był coraz bardziej komplikowany. To wszystko trzeba uprościć – mówi Sebastian Lorenc,  kandydat do Sejmu, KO.

  • Jednym z tych konkretów jest ograniczenia czasu kontroli Urzędu Skarbowego do 6 dni. Nie może tak być, że ZUS wchodzi na kontrole i one trwają w nieskończoność i zajmowane są konta. Musimy dbać o przedsiębiorców, bo dzięki nim mamy dochody tego państwa – mówi Przemysław Babiński, kandydat do Sejmu, KO.

  • Wrócimy do zryczałtowanej składki zdrowotnej. Teraz absurdem jest to, że przedsiębiorcy płacą składkę od ubezpieczeń społecznych, zdrowotną od obrotu, czyli od sprzedaży samochodu czy nieruchomości, czyli Konkret 34 – zryczałtowana składka zdrowotna po wygranych wyborach wprowadzona przez KO – mówi Anna Sobolak, kandydatka do Sejmu, KO.

Zobacz również

Ćwiczenie umysłu przy użyciu różnego typu kreatywnych zadań powoduje, że mózg później się starzeje, a dzięki temu dłużej można zachować młodość. Klub seniora zawsze młodzi, na psim polu w starej piekarni miał zajęcia z treningu umysłu, ale tutaj odbywają się także ćwiczenia z ceramiki. zajęcia plastyczne, a także z haftu krzyżykowego.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy