Koalicja Obywatelska przypomina afery PiSu tuż przed ciszą wyborczą

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Na kilkadziesiąt godzin przed rozpoczęciem ciszy wyborczej, Koalicja Obywatelska przypomina największe afery rządów PiSu i namawia do pójścia na wybory. Lokale wyborcze będą otwarte w niedzielę od 7 do 21.

– Ta najsłynniejsza, najgłośniejsza ostatnio, to oczywiście afera wizowa, ale też trzeba przypomnieć te afery, które miały miejsce na Dolnym Śląsku. Ten rząd już dawno powinien się podać do dymisji. Wiemy o tym, że dzisiaj jest wiele pytań bez odpowiedzi, ale my kiedyś poznamy to odpowiedzi – mówi Michał Jaros, przewodniczący Platformy Obywatelskiej na Dolnym Śląsku.

Zaostrzenie prawa aborcyjnego, respiratory kupione od handlarza bronią, to tylko przykłady, ale skandali w ochronie zdrowia było znaczenie więcej. 

– To, co stało się przez 8 lat w ochronie zdrowia, to jest wprowadzenie gigantycznego chaosu. To jest zależność od tego, czy ktoś ma szczęście i trafi, że jest lekarz, jest dany lekarz specjalista, jest miejsce, nie stoi w kolejce. Wczoraj na Facebooku pacjent napisał, że dostał termin do endokrynologa na styczeń 2029 roku. Jeśli to jest pacjent wiekowy, to on nie dotrzyma – mówi prof. Alicja Chybicka, kandydatka Koalicji Obywatelskiej do Sejmu.

Poza opieką zdrowotną, zdaniem Koalicji Obywatelskiej do naprawy jest także strefa kulturalna.

– Największą aferą z mojego punktu widzenia jest oczywiście doprowadzenie do ruiny artystycznej Teatru Polskiego we Wrocławiu. Najważniejszy teatr w Polsce, jeden z najważniejszych teatrów w Europie, najlepiej nagradzany. Teatr, który przynosił chwałę i chlubę Rzeczpospolitej, został zniszczony. Rozpadł się najważniejszy polski zespół teatralny. Jest to coś, co można nazwać szkodą na rzecz kultury narodowej – mówi Krzysztof Mieszkowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Sejmu.

Po katastrofie ekologicznej Odry w zeszłym roku, żadne pozwolenie wodno-prawne nie zostało wycofane. 

– Jedno zdjęcie jest ważniejsze czasami niż tysiąc słów. Tak wygląda afera PiS =u. To jest śmierć. Co się zmieniło od tego roku? Kompletnie nic. Zasolenie w wielu miejscach Odry, w wielu dopływach Kanału Gliwickiego jest dwa razy większe niż w Bałtyku. Na litr wody z Odry jest półtora grama soli. Nic się kompletnie nie zmieniło. Nikt nie stracił pracy, nikt nie został rozliczony – mówi Przemysław Babiński, kandydat Koalicji Obywatelskiej do Sejmu.

Bezpieczeństwo Polek i Polaków zostało narażone przez brak profesjonalizmu – tak o aferze mailowej ministra Dworczyka, mówi kandydatka do Sejmu Kinga Grabarczyk.

– Afera mailowa Dworczyka – okazuje się, że w tym kraju wszystko można załatwić mailem. Problem polega na tym, że nie jest tu mowa o np. rozwoju cyfryzacji w Polsce, ale o kolejnej brudnej aferze Prawa i Sprawiedliwości. Aferze, która w pierwszej kolejności kojarzy nam się między innymi z obsadzaniem stanowisk przez kluczowe w PiSie postacie, gdzie załatwiali te stanowiska dla swoich rodzin, znajomych to jedna sprawa. Druga sprawa omawiali szczegóły dotyczące tego, jakie informacje powinny być emitowane w telewizji publicznej, która dziś jest telewizją rządową – mówi Kinga Grabarczyk, kandydatka Koalicji Obywatelskiej do Sejmu.

Wybory już w niedzielę 15 października. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy