Koalicja Obywatelska rusza z kampanią samorządową. Są listy do Rady Miejskiej Wrocławia i Sejmiku

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Koalicja Obywatelska rozpoczęła kampanię samorządową na Dolnym Śląsku i przedstawiła listy m. in. do Rady Miejskiej Wrocławia, Rady Powiatu Wrocławskiego i Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Na niej są przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, Zielonych, a także aktywiści i aktywistki. To zarówno obecni radni, jak i debiutanci. 

Do Rady Miejskiej Wrocławia kandydują obecni radni m. in. – Maciej Zieliński, Piotr Uhle, Magdalena Razik-Trziszka, Ewa Wolak. 

  • Mamy bardzo ciekawych kandydatów i kandydatki, którzy reprezentują swoje środowiska, ale też są bardzo aktywni społecznie w swoich miejscach, w których żyją, funkcjonują, mieszkają, pracują. To są kandydaci często z dużym doświadczeniem samorządowym, bo to są radni wielu kadencji – mówi Michał Jaros, przewodniczący PO na Dolnym Śląsku.

Na listach Koalicji Obywatelskiej znaleźli się m. in. przewodniczący zarządów wrocławskich osiedli, przedstawiciele ruchów miejskich oraz trzech partii politycznych. 

  • Chcemy, aby dobrze zarządzać, tak jak powiedziałam, ludzkimi sprawami, też ludzkimi finansami, bo i budżety wszystkich gmin i sejmiku to są podatki naszych ludzi. Żeby te wszystkie priorytety, o których nam mówią nasi wyborcy, były spełniane. A teraz jest wyjątkowa szansa, ponieważ ta współpraca rządu i samorządu może być bardzo dla ludzi z sercem dla Polski, z sercem dla Dolnego Śląska, z sercem dla Wrocławia i dla każdej gminy, o którą teraz będziemy walczyć – podkreśla Renata Granowska, wiceprezydent Wrocławia, kandydatka do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

  • Ta decyzja dojrzewała w nas od dłuższego czasu. To jest kontynuacja projektu Koalicji Obywatelskiej w samorządzie dolnośląskim. Liczymy tutaj cały czas na to, że kandydatem koalicji będzie Michał Jaros – zaznacza Robert Suligowski, przewodniczący wrocławskich Zielonych, kandydat do Rady Miejskiej Wrocławia.

Z Wrocławia do Sejmiku startować będą m. in. Renata Granowska, która pełni teraz funkcję wiceprezydenta Wrocławia oraz obecna radna województwa – Magdalena Piasecka. 

  • Ta zwycięska drużyna Koalicji Obywatelskiej z wyborów parlamentarnych dzisiaj ma nowe wyzwanie, nowe zadanie. Idziemy po zwycięstwo w wyborach samorządowych we Wrocławiu, w powiecie wrocławskim, w gminach: Siechnice, Sobótka, Długołęka, Czernica, Kobierzyce, Żórawina, Mietków, Jordanów Śląskich, ale też idziemy po zwycięstwo w powiecie wrocławskim i przede wszystkim też w Sejmiku Dolnośląskim, który dzisiaj jest współrządzony przez Bezpartyjnych Samorządowców i PiS. Trzeba to zmienić – wyjaśnia Michał Jaros, przewodniczący PO na Dolnym Śląsku.

  • Pytanie, które zdaje sobie wielu wrocławian: czy będzie pan kandydował na prezydenta Wrocławia?

  • To jest taki moment, w którym ta decyzja, ostateczne rozstrzygnięcia nabierają tempa i pewnie za chwilę przyjdzie odpowiedni czas, żeby je przedstawić. Cały czas jesteśmy na etapie konsultacji. Wrocław to jest bardzo ważne miasto. Nie tylko z perspektywy naszej, mieszkańców Wrocławia czy Dolnego Śląska, ale też z perspektywy szefostwa mojej formacji politycznej, czyli Platformy Obywatelskiej. W związku z tym na pewno będziemy w najbliższych dniach o tym rozmawiali – odpowiada Jaros.

Ta kwestia wciąż pozostaje otwarta. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy