Kobierzyce. Bardzo Młoda Kultura zakończona

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Domki dokarmiające zwykle kojarzą się z tymi dla ptaków. W Kobierzycach pojawiło się kilka domków, ale dla owadów w ramach projektu Bardzo Młoda Kultura.

Projekt „Bzz…edukacja przez sztukę i zabawę” dobiegł końca. Połączenie nauki o ekologii ze sztuką muralu okazało się ciekawe dla dzieci z kobierzyckiej szkoły. 

– Miał ciekawy wykład o muralu i jego funkcji w przestrzeni publicznej, a także wykład o owadach użytecznych – mówi Katarzyna Jagiełło, autorka projektu. 

– Podejmuje tematykę ekologiczną, a to w tym programie jest niezwykle rzadkie. Myślę, że jest to znak czasów. Ekologia skupia coraz więcej naszej uwagi – dodaje Paweł Kamiński, dolnośląski koordynator programu Bardzo Młoda Kultura.

Była wycieczka do zagrody edukacyjnej. Potem nastala część bardziej praktyczna, dzieci tworzyły poidełka ceramiczne dla owadów – podsumowuje Maria Bokun, dyrektor Kobierzyckiego Ośrodka Kultury.

Oprócz warsztatów i wykładów dla dzieci, kolejną częścią projektu było malowanie muralu na jednej ze ścian Kobierzyckiego Ośrodka Kultury. Projekt połączył w sobie wiele działań, a taka właśnie była idea programu Bardzo Młoda Kultura.

Łączy tematykę ekologiczną z kulturą i rzemiosłem. Zaangażował młodzież, a przy okazji niósł ważne społecznie treści – tłumaczy koordynator programu.

Maria Bokun dyrektor Kobierzyckiego Ośrodka Kultury przyznaje, że na tym program się nie kończy.

Dopiero zaczynamy. Czekamy na zgłoszenia w przyszłym roku, żebyśmy mogli je wspomóc – podsumowuje dyrektorka.

Mimo że działania w ramach projektu dobiegły końca, to jego kontynuacją będą domki dla owadów, które stanęły w kilku miejsca na terenie gminy.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy