Kobierzyce pierwszą na Dolnym Śląsku „Gminą dobrą do życia”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
„Gmina dobra do życia” - po raz kolejny wójt gminy Kobierzyce Ryszard Pacholik odbiera tego typu wyróżnienie. Pierwsze miejsce na Dolnym Śląsku i szóste miejsce w Polsce.

To już trzecia edycja ogólnopolskiego rankingu Serwisu Samorządowego PAP „Gmina dobra do życia”. 

– Pod uwagę były brane wszystkie samorządy i duże miasta, mniejsze i małe gminy – wszystkie samorządy lokalne. W tym rankingu zajęliśmy 6. miejsce w Polsce. Podstawą były 63 wskaźniki, które decydują o tym, jak się żyje. To one decydowały o tym, które miejsce zajęliśmy. Niewiele brakowało, żebyśmy zajęli lepsze miejsce. Myślę, że to nasza szansa w kolejnych latach. Może ścisła trójka kiedyś – mówi Ryszard Pacholik, wójt gminy Kobierzyce. 

Ranking został opracowany na podstawie 63 wskaźników – m.in. inwestycje drogowe, kanalizacyjne, wodociągowe, a także poziom edukacji, a nawet zasoby w gminnych bibliotekach. Brane było pod uwagę wszystkie gminy, których w Polsce jest 2477.

Brane było pod uwagę wszystko – infrastruktura, bezpieczeństwo, służba zdrowia, opieka społeczna, ranking mieszkańców. Generalnie wszystko to, co decyduje o życiu w lokalnej społeczności. Mnie zawsze interesują pewne wskaźniki, to nie są plebiscyty, gdzie ktoś głosuje, tylko wskaźniki brane z różnych pozycji, więc to miejsce bardzo cieszy – podsumowuje Ryszard Pacholik, wójt gminy Kobierzyce.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy