Kobieta i życie – wspólny projekt wielu teatrów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
„Kobieta i życie” to niezwykły unikatowy projekt. Do jego realizacji zostali zaproszeni przedstawiciele różnych jednostek kultury we Wrocławiu, m.in. Teatru Muzycznego Capitol, Teatru Współczesnego, Instytutu im. Jerzego Grotowskiego. Całość spina Urząd Miasta i Strefa Kultury Wrocław. W ciągu najbliższych miesięcy powstanie unikatowy spektakl. Zaczątkiem tego projektu jest niezwykły tekst pisarki, poetki, autorki Maliny Prześlugi pt. „Kobieta i życie”. Zanim spektakl trafił na deski teatru już zachwycił wielu odbiorców.

 — Tekst pisałam rok temu i ten test wypełnia ….- mówi Malina Prześluga, autorka tekstu „Kobieta i życie”

Uderzenie było bardzo silne. To tekst pisany w przypływie niesłychanych emocji. Generowanych przez wydarzenia z zeszłego roku. W sensie formalnym, artystycznym, literackim to świetny dramat. To nie tylko warstwa publicystyczna, to także zmienna forma, zmienne rytmy, to bardzo precyzyjna konstrukcja artystyczna – mówi Marek Fiedor, dyrektor Teatru Współczesnego we Wrocławiu. 

Bardzo dobry tekst Maliny Prześlugi dotyczący strajku kobiet, traktowania kobiet w Polsce przez tych, którzy tworzą system – mówi Konrad Imiela, dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego Capitol. 

Jest w tym tekście niezwykła siła, emocja, do której my wszyscy mamy najłatwiejszy dostęp. To złość, do której nie dajemy sobie do końca prawo do tego – mówi Piotr Łukaszczyk, reżyser spektaklu „Kobieta i życie. 

Od początku to „Piekarnia” – Centrum Sztuk Perfomatywnych została wybrana jako miejsce realizacji, to miejsce zobowiązuje do współkształtowania. To niezwykła przestrzeń, studyjna, wyjątkowa – mówi Jarosław Fret, Instytut im. Jerzego Grotowskiego. 

— Rzeczą niezwykłą jest sieciowanie wrocławskich instytucji. Pracujemy nad tym od kliku lat, od dawna rozmawiamy z dyrektorami wrocławskich instytucji i teraz po raz pierwszy wychodzimy z tym na zewnątrz i pokazujemy efekt mieszkańcom, że z tego sieciowania, czyli współpracy – powstaje coś nowego, projekt, widowisko, spektakl – mówi Bartłomiej Świerczewski, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych UM we Wrocławiu. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy