Kolarskie Mistrzostwa Samorządowców

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Samorządowcy są na co dzień odpowiedzialni za inwestycje w drogi i trasy rowerowe. Podczas Mistrzostw Samorządowców mają okazję sprawdzić efekty swojej pracy. Na dwóch kółkach pokonają ponad 20 kilometrów.

II Mistrzostwa Samorządowców to okazja do integracji dla pracowników samorządów z terenu Powiatu Wrocławskiego. Impreza organizowana jest przy okazji Grand Prix Gminy Kobierzyce w ramach PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk, czyli największej imprezy dla kolarzy amatorów.

Cel jest integracyjny, trochę zabawy, trochę integracji. Sport – też promocja sportu, promocja rowerów, promocja kolarstwa wśród samorządowców, którzy są decyzyjni w kwestii budowy tras rowerowych, dróg rowerowych, więc chcemy ich zarażać jak najbardziej kolarstwem – mówi Bartosz Huzarski, organizator i radny Powiatu Wrocławskiego.

Powiat Wrocławskich w wyścigu na trasie ponad 20 kilometrów reprezentowali wicestarosta Andrzej Szawan i radny Powiatu Wrocławskiego Miłosz Szczurowski. Obaj samorządowcy przyznają, że dużo wolnego czasu spędzają właśnie na rowerze i trenują regularnie. 

Bardzo fajna sprawa, ciężko jest samorządowców ściągnąć w jakiś inny sposób ściągnąć na spotkania. Uwielbiam jeździć na rowerze, chociaż nie zawsze jestem najlepszy – mówi Miłosz Szczurowski, radny Powiatu Wrocławskiego.

Nikt nie zakłada inaczej – to będzie cykliczna impreza Powiatu Wrocławskiego, żeby były te samorządowe wyścigi. Oczekujemy, żeby z każdym rokiem tych osób przybywało, bo to przecież zdrowie nasze, ale także tworzy się infrastruktura rowerowa, co jest bardzo ważne – dodaje Andrzej Szawan, wicestarosta Powiatu Wrocławskiego.

Dolny Śląsk słynie między innymi z tras rowerowych. Gmina Kobierzyce jeszcze kilka dni przez wydarzeniem skończyła budowę kolejnego kilometra drogi rowerowej. W infrastrukturę inwestuje się na terenie całego powiatu.

Bardzo bardzo wiele środków finansowych wykładamy na remonty dróg powiatowych. Wspomnę, że na terenie Powiatu Wrocławskiego mamy 580 kilometrów dróg i sugestywnie od wielu lat remontujemy te drogi, zakładamy nowe nakładki, w związku z tym coraz więcej dróg na terenie Powiatu Wrocławskiego jest przygotowana do tego typu wyścigów – zaznacza Roman Potocki, Starosta Powiatu Wrocławskiego.

W Gminie Kobierzyce naprawdę jest to świetnie przygotowane, ale też w porozumieniu z innymi gminami budujemy ścieżki rowerowe, chodniki, bezpieczne drogi. Poszerzamy właśnie po to, żeby rowerzysta mógł bezpiecznie poruszać się po drogach – dodaje Andrzej Szawan, wicestarosta Powiatu Wrocławskiego.

Oprócz samorządowców, podczas imprezy rywalizowali także amatorzy w dwóch kategoriach mężczyźni i kobiety. Kolejny etap cyklu to Runda Spadających Liści w Sobótce, którą zaplanowano na 11 października.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy