Kolej w Czernicy gratką dla mieszkańców

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Gmina Czernica inwestuje w koleje. Rewitalizacja lini na odcinku Jelcz-Miłoszyce - Wrocław Sołtysowice pozwoli przybliżyć mieszkańców gminy do Wrocławia.

Partnerami rewitalizacji lini kolejowej są Gminy Czernica, Wrocław i Jelcz-Laskowice. Plany na przywrócenie pociągów na tę trasę pojawiły się już kilka lat temu. 

Pomysł narodził się w 2011 roku. Sama inwestycja powstaje od 2016 roku. Został wyłoniony wykonawca, prace cały czas idą do przodu – mówi Włodzimierz Chlebosz, wójt gminy Czernica.

Wójt Gminy Czernica nie ukrywa, że ta inwestycja jest bardzo ważna dla mieszkańców okolicznych miejscowości. 

– Na pewno będzie zachęcał czas dojazdu. Liczę, że w 20 minut dojedziemy do Wrocławia Sołtysowice. Zmniejszamy korki, ochraniamy środowisko – na tym wszystkim nam zależy – dodaje wójt.

Koszt całej inwestycji to blisko 75 milionów złotych, finansowane z pieniędzy unijnych.W ramach tej kwoty zostaną zmodernizowane torowiska, urządzenia telekomunikacyjne, a także przystosowane perony dla osób z niepełnosprawnościami. Z budżetu gminy będą finansowane z kolei 4 przystanki typu Park and Drive o wartości ponad 2 milionów złotych. 

Za niewielkie pieniądze myślę, że znaczeni poprawimy komfort mieszkańców – podsumowuje wójt.

Pociągi na trasie pojawią się w połowie przyszłego roku.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy