Kolej Wąskotorowa w Krośnicach – sezon rozpoczęto

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Para buch koła w ruch - w Krośnicach ruszył kolejny sezon Kolei Wąskotorowej. Jest to niezwykle ciekawa atrakcja nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. Otwarciu towarzyszyły wystrzały, kolorowe stroje, a także rekonstrukcja pojedynku westernowego.

Otwarcie 8 sezonu Krośnickiej Kolei Wąskotorowej odbyło się w weekend majowy. W tym roku ze względu na pandemię wydarzenie odbyło się nieco w okrojonej formie, czyli bez koncertu z udziałem artystów.

Jest jak jest, mamy pandemię więc te wszystkie obostrzenia zadecydowały, o tym że nie ma takich atrakcji, ale oczywiście ta główna atrakcja, czyli ruszenie Kolejki Wąskotorowej przede wszystkim parowozu bo to jest bardzo ważne. Jest to jeden z nielicznych kursujących w Polsce  czynnych parowozów. Tradycji stało się zadość rozpoczęliśmy kursowanie parowozu na terenie gminy Krośnice – mówi Andrzej Biały, wójt gminy Krośnice.

Zamiast koncertu, otwarciu towarzyszyły inscenizacje z Dzikiego Zachodu ze znanymi  postaciami historycznymi. Wśród nich Abraham Lincoln wraz ze swoją małżonką Mary Todd Lincoln.

Jest to nasza pierwsza rekonstrukcja w stylu Dzikiego Zachodu i stylu westernu. Wcześniej robiliśmy już inne tematy, inne rekonstrukcje, działamy na terenie powiatu Milickiego, wykonujemy inscenizacje i rekonstrukcje na różne tematy historyczne na okazjonalne, uczestniczymy w uroczystościach związanych z rocznicami zdarzeń historycznych – opowiada Waldemar Fiuk, milicka grupa rekonstrukcyjna.

Zostaliśmy zaproszeni przez milicką grupę rekonstrukcyjną no i skorzystaliśmy, jeszcze wzięliśmy ze sobą naszego synka.

Jak będzie ciepło i jak już będzie po tej pandemii to w ogóle super sprawa przyjechać tutaj, nawet na pół dnia.

Jeżeli pogoda dopisuje to co roku korzystamy.

Fajnie jest, co roku tutaj przychodzimy.

Mnie się bardzo podobało, ciekawe przeżycie. Pierwszy raz czymś takim jechaliśmy. W sumie myślę, duża frajda dla dzieci – powiedzieli mieszkańcy i turyści.

Sezon Kolei Wąskotorowej w Krośnicach potrwa do 3 października. Przejazdy parowozem będą realizowane w weekendy i poniedziałki. 

Jeśli chodzi o kupno biletu to jest bardzo proste. Przyjeżdżamy na teren Krośnickiej Kolei Wąskotorowej, zajmujemy miejsce w jednym z wagonów i czekamy aż kierownik pociągu do nas podejdzie. Jeżeli podróżujemy z Wrocławia i okolic to samochód jest najbardziej uniwersalnym środkiem lokomocji, ale od jakiegoś czasu dość sprawnie funkcjonują Koleje Dolnośląskie, jest stacja PKP u nas w Krośnicach. Więc jak najbardziej ten rodzaj transportu też wchodzi w grę – mówi Krystian Okoń, dyrektor krośnickiego Centrum Edukacyjno-Turystyczno-Sportowego.

Jednak przejazd zabytkowym parowozem to nie wszystko co czeka na turystów planujących odwiedzić krośnicką Kolej Wąskotorową.

Planujemy uruchomić przejazdy naszymi elektrycznymi pojazdami wolnobieżnymi, będą to przejazdy na nasze stawy Krośnickie. Mamy trzy takie pojazdy, jednorazowo do jednego pojazdu możemy zabrać 13 osób. Więc duża grupa na pewno znajdzie coś dla siebie pod względem turystycznym i przyrodniczym – dodaje Krystian Okoń.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy