Koleje Dolnośląskie pojadą do Warszawy? Szybkie połączenie z Wrocławia możliwe

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Są szanse na szybsze połączenie kolejowe z Wrocławia do Warszawy. Koleje Dolnośląskie złożyły wniosek o pozwolenie na uruchomienie codziennego ekspresowego połączenia ze stolicy Dolnego Śląska do stolicy kraju. Podróż miałaby trwać 3 godziny i 55 minut. 
  • Złożyliśmy wniosek o otwarty dostęp do Urzędu Transportu Kolejowego na to, żeby pociągi Kolei Dolnośląskich zawitały do stolicy Polski. Będziemy jeździć na trasie z Wrocławia Głównego do Warszawy przez Leszno-Poznań-Konin-Kutno. Będą to jedne z najszybszych pociągów, jakimi będą mogli podróżować podróżni do stolicy. Polski. Będą te pociągi skomunikowane na powrocie na stacji Wrocław Główny w wielu kierunkach, więc również będą mogli pasażerowie sobie na Wrocławiu Głównym po przesiadce podróżować do dalszych stacji na Dolnym Śląsku – mówi Andrzej Padewski z Biura Prasowego Kolei Dolnośląskich.

Wniosek na kursy z Wrocławia do Warszawy dotyczy jazdy przez cały tydzień, wszystkie pociągi miałyby kursować o ten samej porze. Odjazd z Wrocławia to godz. 09:40, przyjazd do Warszawy o 13:35. Powrót byłby możliwy z Warszawy Centralnej o 17:15, a pociąg przyjeżdżałby do Wrocławia o 21:10. 

  • Koleje Dolnośląskie jeżdżą już do Świnoujścia, wakacyjne przejazdy były bardzo popularne, bilety się sprzedawały bardzo szybko, ale chcemy od nowego rozkładu jazdy wprowadzić bezpośrednie połączenie z Warszawą, żeby w mniej niż 4 godziny dojechać z Wrocławia do Warszawy. Myślę, że to będzie bardzo dobra oferta dla dojazdu na Dolnoślązaków, ale też dla ludzi z Mazowsza, z Warszawy, żeby przyjechać i zwiedzić Dolny Śląsk turystycznie – podkreśla Krzysztof Maj, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

  • – Chcemy uzupełnić tę siatkę połączeń, którą oferuje Intercity. Jak ktoś popatrzy na mapę kolejową Polski, my cały czas mamy problem z tymi zaborowymi granicami. Jednak do tej pory nie powstała nigdy linia kolejowa stricte Warszawa-Wrocław, teraz się o niej coraz więcej mówi. Kiedy ta linia kolejowa by powstała, ten czas przyjazdu byłby krótszy, a my cały czas jako kolejarze w ogóle w Polsce powinniśmy jak najwięcej tych połączeń promować, żeby jak najwięcej osób podróżowało pociągami zamiast transportem indywidualnym – podsumowuje Andrzej Padewski z Biura Prasowego Kolei Dolnośląskich.

Koleje Dolnośląskie spodziewają się dużego zainteresowania i ruchu pasażerskiego, który pozwoli na samodzielne utrzymanie tej linii.

Zobacz również

W godzinach popołudniowych na wysokości ulicy Ruskiej we Wrocławiu doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem motocyklisty, co spowodowało też utrudnienia w ruchu w centrum miasta. Dostaliśmy nagranie z miejsca zdarzenia od naszego widza na kontakt@echo24.tv. Zapytaliśmy wrocławską policję, jak doszło do tego zdarzenia.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy