Kolejkowo w Sky Tower zaprasza. Największa makieta w Polsce trzy razy większa!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Kolejkowo zostało oficjalnie przeniesione do Sky Tower. Jest to największa makieta kolejowa w całej Polsce, a teraz jest trzy razy większa niż wcześniej.

Wystawa została rozbudowana. Składają się na nią blisko cztery tysiące figurek ludzkich i ponad 200 budynków, w tym także przeróżne ruchome modele pociągów i tramwajów. Na gości czekają nowe makiety.

– Po pierwsze – wrocławski ratusz, sedesowce, makieta z deszczem, pływający statek. Po drugie –  nowinki techniczne, czyli najnowsze sterowanie oświetleniem dnia i nocy, zarówno na makiecie, jak i oświetleniem głównym – mówi Jakub Paczyński, prezes zarządu Kolejkowo.

Światła i budynki robią duże wrażenie. Dodatkowo na zwiedzających czeka nowy system nagłośnienia, a także sterowania samochodami. Nowością jest też pływający statek na makiecie.

– Nie myślimy zero-jedynkowo, nie myślimy sztampowo – chcemy ten świat przełamywać różnymi tematami – jest to statek nawiązujący do amerykańskich westernów, do tamtych czasów. Napędzany jest kołowrotkiem – zaznacza Kamil Słowiński, przewodnik po Kolejkowie.

Figurki, podobnie jak 90% elementów makiety, wykonało ręcznie 18 modelarzy.

– Tutaj jest jeszcze sporo do zrobienia, będziemy dopracowywać detale. Możemy powiedzieć, że to jest jeszcze tort bez wisienki – dodaje Klaudia Sztandera, modelarka w Kolejkowie.

Kolejkowo wykorzystało czas lockdownu i w trakcie urozmaiciło swoją wystawę.

– Musieliśmy się dostosować do warunków panujących w Sky Tower, więc tak naprawdę był to rok pracy. Cały czas dostosowywaliśmy naszą wizję, jak to powinno wyglądać, do wymogów obiektu – mówi Marcelina Rzońca, architekt wnętrz.

– Przestrzeń została wykorzystana w bardzo dobry sposób. Sądzę, że dzięki temu będzie bardziej dostępna dla turystów i zwiedzających. Pojawiają się efekty imitujące dzień i noc, czyli wchodzimy w życie miasta takim, jakie ono jest. Czekam na maszynę, która ma imitować pogodę – podkreśla Radosław Michalski, Wydział Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia.

– Jest to takie miejsce, które przyciągało turystów przed pandemią – 200 tysięcy osób zwiedzających rocznie. Można powiedzieć, że jest to jeden z klejnotów Wrocławia i całego Dolnego Śląska – podkreśla Paweł Wybierała, prezes Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.

Na gości czekać będzie także makieta z deszczem. Otwarcie jej przewidywane jest pod koniec czerwca.

– Udało nam się okiełznać wodę na makiecie, co jest naprawdę trudne – ze względu na wszechobecną elektronikę. Makiety nie są odporne na wilgoć, ale udało nam się – dodaje Jakub Paczyński, prezes zarządu Kolejkowo.

Kolejkowo w Sky Tower zostanie otwarte dla wszystkich odwiedzających na początku czerwca.

Zobacz również

We Wrocławiu już po raz czwarty została zorganizowana konferencja Management 360, która jest skierowana do managerów, ale też do wszystkich osób, które są zainteresowane zarządzaniem. Do udziału w tegorocznej edycji zostało zaproszonych ponad 20 prelegentów, którzy rozmawiają z uczestnikami między innymi na temat tego, jak współpracować z klientami, jak przeprowadzać trudne rozmowy oraz na temat młodego pokolenia w pracy. Konferencja rozpoczęła się 20 września i potrwa do 22 września.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy