Kolejna edycja Eklektik Session

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
16-18 października we Wrocławiu odbędzie się już 10. edycja Eklektik Session. Jak będzie wyglądał w tym roku festiwal?

Pomimo epidemii koronawirusa, w Galerii na Czystej odbędzie się Eklektik Session. To nietypowy festiwal, który integruje rozmaite środowiska twórcze z wielu dziedzin sztuki.

Eklektik Session to międzynarodowa platforma artystyczna i festiwal, który odbywa się od wielu lat we Wrocławiu. To szczególny festiwal, bardzo wyrazisty — tłumaczy Radek Bond Bednarz, dyrektor artystyczny festiwalu Eklektik Session.

Tegorocznym hasłem przewodnim Eklektik Session jest słowo „boxed”, które według organizatora, ma być nawiązaniem do pandemicznej rzeczywistości.

„Boxed" nawiązuje do sytuacji izolacji i alienacji, z którą się borykamy nie tylko jako artyści, ale również jako ludzie. Mam nadzieje, że ten czas festiwalowy da nam chwile radości i wytchnienia oraz kontaktu z drugim człowiekiem — wyjaśnia Radek Bond Bednarz.

W trakcie festiwalu Eklektik Session będzie można zobaczyć między innymi wystawę pod nazwą „Empatic design”, którą przygotowali artyści związani z wrocławską Akademią Sztuk Pięknych, realizujący projekty w ramach Laboratorium Obiektów i Przestrzeni Interaktywnych. 

Elementy, które będziemy prezentować to design hybrydowy: meble i produkty o nowych funkcjach, które odpowiadają również na nowe potrzeby społeczne, czasy i problemy, z którymi się dzisiaj borykamy — mówi Dominika Sobolewska z ASP Wrocław.

Sama wystawa rozpocznie się od muzycznego performance’u.

Otwieramy wystawę performancem, w którym mebel zaprojektowany przez Aleksandrę Łukasik, będzie współgrał z muzycznym wystąpieniem Radka Bednarza — opowiada Dominika Sobolewska.

Festiwal odbędzie się już w najbliższy piątek, 16 października, a wstęp na część wydarzeń jest bezpłatny.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy