Kolejna edycja „Wrośnij we Wro”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Ruszyła wiosenna edycja programu "Wrośnij we Wro", który od 2017 roku cieszy się dużym zainteresowaniem. Dzięki niemu najmłodsi mieszkańcy miasta, będą mogli zyskać własne drzewo, nazwane ich imieniem.

To program skierowany do rodziców, do opiekunów, ale też do maluchów, które się we Wrocławiu rodzą lub są tu adoptowane. Każdy z rodziców może zapisać się na takie sadzenie drzewa. Chodzi o to, żeby ci młodzi wrocławianie coś w tym mieście mieli – mówi Dominik Kłosowski, pomysłodawca programu.

W tej chwili drzewa sadzi wyspecjalizowana firma, więc o warunki nie trzeba się martwić. Standard drzew sadzonych we Wrocławiu jest określony. Nie sadzimy sadzonek, małych drzew czy dużych. Nasza specyfikacja wymaga określonej grubości pnia. Mamy pewność, że to drzewo posadzone dla dziecka po prostu będzie – mówi Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej.

W tej wiosennej edycji posadzimy 260 drzew – mówi Dominik Kłosowski.

Uczestnicy projektu będą mogli spotkać się w otoczeniu posadzonych drzew. Ze względu na sytuację epidemiczną, nie wiadomo jednak, kiedy będzie to możliwe. 

Gdy pandemia odpuści, planujemy spotkanie, imprezę, podczas której rodzice z dziećmi i odwiedzić swoje drzewa, które w ich imieniu posadziła Zieleń Miejska – mówi Dominik Kłosowski.

Na stronie Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego dostępny jest elektroniczny formularz. Na ten moment zostało około 50 drzew, więc trzeba się pospieszyć. Edycja dedykowana jest dzieciom urodzonym w 2020 i 2021 roku – dodaje Katarzyna Szymczak-Pomianowska, dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju UM Wrocławia.

Zgłoszenia do programy można wysyłać do 11 kwietnia lub do wyczerpania zapasu drzewek.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy