Kolejna edycja zajęć międzykulturowych Brave Kids

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W Szkole Podstawowej nr 90 na Gaju wystartowały zajęcia w ramach projektu Brave Kids. Są to zajęcia międzykulturowe w trakcie których, dzieci uczą się różnorodności kultur. Podsumowaniem tych spotkań będzie koncert na scenie wrocławskiego radia.

 – W tym roku nasze wydarzenie rozpoczynamy warsztatami, które odbywają się w trybie poszkolnym, czyli dwie godziny raz w tygodniu. Obecnie już działają cztery takie grupy, dwie tutaj w szkole na Gaju, jedna na Brochowie oraz jedna na Złotnikach – mówi Mary Sadowska-Łakomy, Brave Kids.

W zajęciach biorą udział dzieci mieszkające we Wrocławiu, zarówno pochodzenia polskiego, ukraińskiego, jak i białoruskiego. Takie zajęcia pozwalają dzieciom zaprzyjaźnić się i uczyć się od siebie nawzajem.

To, co potem widzimy na scenie jako efekt finalny, jest de facto materiałem wziętym od dzieci. Główna idea jest taka, żeby te dzieci zobaczyły, że mogą wspólnie działać, pracować i tworzyć na bazie tego, co już umieją i potrafią oraz tego, czego mogą nauczyć się od innych – mówi Mary Sadowska-Łakomy.

Mieliśmy okazję uczestniczyć w pierwszych zajęciach jednej z takich grup, podczas których uczestnicy prezentowali swoje talenty i umiejętności.

Niektóre dzieci tańczyły, inne śpiewały, rysowały i właściwie taki jest cel projektu, żeby wyciągnąć z każdego dziecka to, co ono najlepiej potrafi i to dziecko właśnie uczy inne dzieci. Chcemy właśnie w ten sposób łączyć te talenty – mówi Julita, instruktorka artystyczna, Brave Kids.

Niektórzy tańczą, niektórzy śpiewają, rysują. Uczą się tego najpierw od siebie nawzajem, próbują się tym siebie zaciekawić, a potem wszystko to staje się spektaklem – mówi Mary Sadowska-Łakomy, Brave Kids.

Bawiliśmy się, poznawaliśmy się nawzajem. Dzięki takim zajęciom można poznać nowych kolegów i koleżanki oraz odkryć w sobie nowe talenty – mówi Dima, uczestnik zajęć Brave Kids.

Bardzo fajnie tu jest. Dzięki tym zajęciom uczymy się czegoś nowego – mówi Margarita, uczestniczka zajęć Brave Kids.

Tańczymy tutaj, rysujemy i dobrze się bawimy. – Widzieliśmy, że pokazywałeś jakieś ruchy taneczne, na co dzień tańczysz? – Tak, tańczę hip-hop. – A skąd przyjechałeś do Polski? – Z Białorusi – mówi Wania, uczestnik zajęć Brave Kids.

Zajęcia potrwają 2 miesiące. Zwieńczeniem tych spotkań będzie wspomniany już spektakl, który odbędzie się 14 czerwca. Na sierpień zaplanowany jest również wielki piknik Brave Kids pod otwartym niebem na wrocławskich Partynicach.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy