Kolejne wsparcie dla OSP

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Starostwo Powiatu Wrocławskiego wciąż wspiera ochotnicze straże pożarne. Do poszczególnych jednostek przekazano kolejne środki ochrony osobistej.

Zgodnie z obietnicą dla strażaków ochotników przekazaliśmy kolejne wsparcie i pomoc dla OSP z terenu powiatu wrocławskiego – mówi Roman Potocki, Starosta Powiatu Wrocławskiego.

Tym razem do każdej OSP trafiły maseczki i płyny dezynfekujące. Dla strażników ochotników to sprzęt, który w czasie pandemii, jest niezbędny do prawidłowego i przede wszystkim bezpiecznego funkcjonowania.

Każdyw wyjazd podyktowany jest tym, że strażacy muszą zabezpieczyć siebie poprzez ubranie maseczek ochrony indywidualnej, czyli chirurgicznych. Zabezpieczają również dłonie poprzez ubranie rękawiczek lateksowych. Za każdym razem po przyjechaniu na miejsce zdarzenia, wychodzi tylko dowódca jednostki, który robi rozpoznanie – zaznacza Sebastian Lewicki, komendant ochrony przeciwpożarnej w gminie Zórawina.

Zapotrzebowanie na sprzęt ochrony osobistej jest duże, ponieważ strażacy każdorazowo muszą go wymieniać, dlatego dla nich każde wsparcie jest ważne.

No jak najbardziej. Te maseczki zużywają się z dnia na dzień – dodaje Sebastian Lewicki, komendant ochrony przeciwpożarnej w gminie Zórawina.

Wcześniej do 31 jednostek na terenie powiatu wrocławskiego trafiły już maseczki, rękawiczki, płyny oraz przyłbice.

W tej chwili z zamówienia, które złożyli do nas strażacy ochotnicy, nie możemy zrealizować tylko kombinezonów, na które dalej czekamy. Myślę, że w najbliższym czasie, jeśli one się pojawią, przekażemy również kombinezony – wyjaśnia Roman Potocki, Starosta Powiatu Wrocławskiego.
 

Środki ochrony osobistej są trudno dostępne na rynku, a jednocześnie niezbędne, żeby chronić siebie i innych przed zarażeniem koronawirusem.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy