Kolejny etap rozbudowy szkoły w Tyńcu Małym

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Za kilkanaście miesięcy tutaj powstanie dodatkowo 28 klas plus 6 sal przedszkolnych, nowa sala gimnastyczna, biblioteka, kuchnia i stołówka. Trwa rozbudowa zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tyńcu Małym.

Prace budowlane trwają. Inwestycja ruszyła w grudniu zeszłego roku i jeszcze w tym sezonie będzie widać jej pierwsze efekty. Rozbudowa była konieczna, bo uczniowie nie mieszczą się już w obecnej szkole i lekcje odbywają się w trybie dwuzmianowym.

Dzieci jest dosyć dużo. Jeśli chodzi o przedszkole, zwiększy się nam liczba dzieci przedszkolnych. Natomiast dzieci szkolne, po prostu te, które wchodzą na drugą zmianę, zostaną przeniesione tam do nowej szkoły i dzięki temu wszyscy będą na pierwszą zmianę, będzie można poprowadzić więcej zajęć pozalekcyjnych, bo w tej chwili jesteśmy ograniczeni salami. Dodatkowo w tej chwili trudno mi powiedzieć, o ile dokładnie się zwiększy liczba dzieci, bo to są dzieci, które są z naszego obwodu szkolnego. Nie ma żadnych innych dodatkowych dzieci, ale na przykład w tym roku szkolnym odejdą dwie klasy ósme i we wrześniu przyjdzie pięć klas pierwszych – mówi Iwona Antman, dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Tyńcu Małym.

Inwestycja kosztować będzie 60 milionów złotych, z czego gmina Kobierzyce zyskała dotację rządową w wysokości 10 milionów złotych z Polskiego ładu.

  • Trzeba przypomnieć, że przetarg na tę szkołę powtarzaliśmy kilkukrotnie, ponieważ te kwoty były naprawdę olbrzymie. Ta firma, która dzisiaj tutaj wygrała, wrocławska firma Alfa Dach, za kwotę 60 milionów ma wykonać tę szkołę. Oczywiście, jest to ten wstępny kosztorys, który pokazuje tę główną szkołę, ale wiadomo, że przy takiej inwestycji jeszcze niektóre rzeczy mogą dochodzić w trakcie. Mam nadzieję, że jak najmniej, jednak jesteśmy gotowi na wszystko. Musimy to zrobić. Dwa lata inwestycja wobec tego, czekamy, żeby powstała, bo potrzeba też taka jest – dodaje Piotr Kopeć zastępca wójta gminy Kobierzyce.

W Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Tyńcu Małym uczy się około 850 uczniów, z czego 700 w podstawówce, a 150 przedszkolu. W placówce zatrudnionych jest około 60 nauczycieli. Rozbudowa szkoły ma się zakończyć pod koniec 2025 roku.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy