Kolejny fragment pieszo-rowerowy między Wrocławiem a Kobierzycami

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Kolejny fragment pieszo-rowerowy między Wrocławiem a gminą Kobierzyce. Podpisano porozumienie na realizację fragmentu wzdłuż ul. Ołtaszyńskiej i ul. Radosnej.

– Zależy nam na tym, aby nasi mieszkańcy mogli komfortowo i bezpiecznie dostać się do centrum, a potem z niego wyjechać. Dlatego bardzo się cieszę, że mamy trasę, która to zapewni – mówił 27 maja 2021 roku  Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia

Tak było rok temu, a teraz powstanie kolejny fragment. Tym razem ważny dla mieszkańców Wysokiej. 

– To kolejny etap tego połączenia. Pierwszy to była ul. Karkonoska i Francuska. Kolejny etap będzie szczególnie ważny dla mieszkańców Wysokiej. Teraz fragment od ronda Ojca Pio do przyszłej obwodnicy autostradowej. Później już sami będziemy realizować kolejny odcinek od obwodnicy w kierunku Ślęzy. Także to dla nas bardzo ważna inwestycja – mówi Ryszard Pacholik, wójt gminy Kobierzyce.

Zadanie inwestycyjne i sama dokumentacja projektowa będzie podzielona kosztami na pół. Część zapłaci gmina Kobierzyce a część Wrocław. 

– Gmina dokłada się do połowy wartości projektu i inwestycji. Odcinek będzie miał około kilometra. Wrocław już ogłosił przetarg na projekt. Ona potrawa około 7 miesięcy, w tym roku chciałbym ją skończyć. W przyszłym roku już budowa – dodaje Ryszard Pacholik, wójt gminy Kobierzyce.

Oprócz tego połączenia gmina Kobierzyce planuje i realizuje kolejne na swoim terenie.

– To takie fragmenty jak na przykład Domasław-Księgiewice przy głównej drodze. Połączenia wszystkich miejscowości lezących blisko torów kolejowych, bo od czerwca rusza kolej. Widzę, że ten ruch robi się coraz większy, to mnie bardzo cieszy. Oby tylko starczyło pieniędzy i wykonawców na realizację tego harmonogramu — podsumowuje Ryszard Pacholik, wójt gminy Kobierzyce.

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy