Kolejny projekt WBO na Szczepinie gotowy!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Skwer świętego ojca Damiana de Veuster to wyjątkowe miejsce. Cała przestrzeń została tutaj zagospodarowana dzięki projektom z Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Teraz do użytku oddano plac dla najmłodszych.

– To jest zrealizowany projekt z 2019 roku „Serce Szczepina dla każdego”. On już po części został zrealizowany prawie dwa lata temu, to był drugi etap dużego placu zabaw. Teraz zbudowaliśmy plac zabaw dla dzieci młodszych. Co ważne, podłączyliśmy cały skwer do prądu w ramach tego projektu. Pojawiła się skrzynka z prądem, co jest bardzo ważne, bo mieszkańcy tutaj organizują się plenerowo. Odbywają się plenerowe imprezy, a bez prądu trudniej się to robi. Zostaliśmy podłączeni do prądu, mamy moc, a młodsze dzieciaki dostały super plac zabaw – mówi Joanna Klima, prezeska Stowarzyszenia Serce Szczepina i zarządu osiedla. 

„Serce Szczepina” to trzeci projekt, który jest tam realizowany. W tym roku wykonaliśmy dwa place zabaw, jeden to taki małpi gaj, czyli sprawnościowy tor przeszkód. Całe zadanie kosztowało około 550 tysięcy złotych – podkreśla Marek Szempliński, Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Tu są takie domki i fabryka piasku. Cała plac wysypany jest piachem, więc można powiedzieć, że jest jedną wielką piaskownicą. Oprócz tego pojawił się tor równoważny dla dzieci do sensorycznego rozwoju maluchów. On jest za placem zabaw, ściśle połączony z tym mniejszym. Można powiedzieć, że dzieci mają tu jeszcze większą przestrzeń dla siebie niż do tej pory – dodaje Joanna Klima, prezeska Stowarzyszenia Serce Szczepina i zarządu osiedla. 

Historia projektów WBO na osiedlu zaczęła się 5 lat temu. Wtedy zgłoszono pierwszy z pomysłów.

Właściwie od tego momentu toczy się historia tego miejsca i tej aktywności mieszkańców. Na bazie tego projektu WBO powstało stowarzyszenie „Serce Szczepina”, które działa na osiedlu prężnie i animuje przestrzeń, które skupiło mieszkańców. Oni z roku na rok wygrywali kolejne projektu we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim. Dzisiaj mieszkańcy na ten skwer mówią Serce Szczepina. To jest taki modelowy przekład jak Wrocławski Budżet Obywatelski może stać się zalążkiem tego, co jest ważniejsze na osiedlu, czyli życia międzyosiedlowego – zaznacza Joanna Klima, prezeska Stowarzyszenia Serce Szczepina i zarządu osiedla. 

Wszystkie te projekty się jakby łączą. Bardzo angażuje się miejscowa społeczność. To jest zupełnie inny projekt niż te, z którymi mamy do czynienia zazwyczaj. To jest w środku osiedla, więc mieszkańcy są żywo zainteresowani. Zgodnie z ich wolą, nawet pod ich zamówienie te projekty są realizowane – mówi Marek Szempliński, Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Niektóre elementy placu zabaw są jeszcze w trakcie odbiorów, ale najmłodsi mieszkańcy, mimo mroźnej aury, chętnie z niego korzystają. 

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy