Kolejny PSZOK we Wrocławiu już wkrótce

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych cieszą się we Wrocławiu coraz większym powodzeniem. Coraz więcej mieszkańców przyjeżdża tutaj, by wyrzucić różnego rodzaju odpady, albo wielkogabarytowe, albo na przykład bio, albo elektrośmieci. Na razie we Wrocławiu są dwa takie punkty, ale miasto już zapowiada, że będzie kolejny.

Wrocławia nie przyzwyczaili się, że mają do dyspozycji dwa PSZOK-i do których mogą wywieźć wiele niepotrzebnych odpadów. 

  • Tak, bo jest taka możliwość. I dzięki temu mogę sobie rzeczy zapakować i przywieźć. Pierwszy  raz Pan z tego korzysta czy już więcej? Już kilkakrotnie korzystałem w ramach różnych remontów mieszkań. Przynajmniej jest gdzie się pozbyć tego co na działce na przykład ja mam liście przywiozłem je w tej chwili. Czyli takie bio odpady. Tak, tak – mówią wrocławianie. 
  • Jeszcze jedno bardzo ważne, na PSZOK wywozimy odpady za darmo. Wrocławianie coraz chętniej i lepiej segregują odpady i w ten sposób dbają o środowisko. 
  • Często myślimy właśnie o odpadach, że są to zwykłe śmieci, które już do niczego nam się nie przydadzą i właściwie nie wiadomo co się później z nimi wydarzy. A tak naprawdę każdy z odpadów to jest cenny surowiec, który jest zbudowany właśnie z różnego rodzaju surowców. I tak powinniśmy na nasze odpady właśnie patrzeć, że jesteśmy w stanie jeszcze wiele z tego odzyskać i zawrócić z powrotem do obiegu – mówi dr. inż. Weronika Urbańska, Politechnika Wrocławska. 
  • Dużym problemem są opony, które niestety często widzimy wyrzucane w lasach, parkach, przy wiatach śmietnikowych. Tymczasem można je przywieźć tu, do PSZOK-u. 
  • Tutaj możemy jednorazowo przywieźć całkowicie bezpłatnie do ośmiu opon. To jest świetne miejsce, aby nam je zostawić, oddać, bo mamy dzięki temu pewność, że te opony za chwilę będą nam służyły. Takie opony są przerabiane na granulat, taki gumowy, który następnie jest wykorzystywany, na przykład kiedy powstają nowe drogi, kiedy powstają specjalne boiska, place zabaw dla dzieci – mówi Aleksandra Palus, Ekosystem Wrocław.  
  • Od listopada Wrocławianie mogą też korzystać z SZOP-ów. 
  • Okazuje się, że od 2021 roku, kiedy ta usługa była oferowana mieszkańcom Wrocławia, od tego czasu oddaliśmy już 197 ton odpadów w ten sposób. Także to są całkiem spore ilości i co się okazuje – najchętniej oddawaliśmy w ten sposób elektroodpady –  mówi Aleksandra Palus, Ekosystem Wrocław.  
  • Ponieważ coraz częściej Wrocławianie segregują odpady, potrzebny jest kolejny PSZOK. 
  • Dzisiaj zapraszamy państwa do PSZOK-u przy ulicy Michalczyka 9, a także na Janowską 51. Ale oczywiście trwają prace, aby uruchomić kolejny PSZOK dla Wrocławian. I to się wydarzy już w przyszłym roku. Także będziemy państwa zapraszać na ulicę Szwajcarską. Będziemy informować, kiedy on będzie już oddany mieszkańcom do użytku – mówi rzeczniczka. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy