Komfort mieszkańców zostanie zwiększony: Świeradów-Zdrój ogłasza dwa ważne przetargi

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Gmina miejska Świeradów-Zdrój ogłosiła dwa ważne przetargi, które przyczynią się do poprawy komfortu mieszkańców i turystów. Jeden dotyczy zakupu elektrycznych autobusów, a drugi otwartych basenów. 

Bardzo ważnym przetargiem, który wczoraj otworzyliśmy, był zakup dwóch autobusów elektrycznych dla naszej gminy wraz ze stacjami ładowania. Wpłynęły cztery oferty, ocenialiśmy nie tylko cenę, ale również patrzyliśmy na parametry techniczne autobusów. Obecnie sprawdzamy dokumenty i mamy nadzieję dokonać dobrego wyboru– mówi Monika Sautycz, inspektor ds. zamówień publicznych w gminie Świeradów-Zdrój.

 –Drugi przetarg to jest przetarg na budowę basenów. Bardzo ważny projekt dla naszego miasta. Dostaliśmy dofinansowanie na 8 milionów. Niestety będziemy musieli dołożyć, ponieważ najniższa oferta przekracza kwotę, jaką mamy zabezpieczoną w budżecie. Będziemy zwracać się do naszej Rady Miejskiej i właściwie to będzie ostatnia decyzja jako radnych tej kadencji, żeby wyrazili zgodę na przemieszczenie środków w budżecie i przeniesienie około miliona złotych na to zadanie– mówi Edyta Wilczacka, zastępca burmistrza Świeradowa-Zdroju.

Baseny miejskie wyczekiwane przez mieszkańców, jak i zapewne przez turystów, dostaliśmy sześć ofert, przedział cenowy bardzo rozbieżny — mówi Monika Sautycz, inspektor ds. zamówień publicznych w gminie Świeradów-Zdrój.

 Baseny mają powstać w Czerniawie-Zdroju. 

Jesteśmy w trakcie przygotowania przetargu na remont pomieszczeń pod pogotowie ratunkowe. Mamy w tej chwili już przygotowane P.F.U. i do końca tygodnia ogłosimy przetarg -mówi Edyta Wilczacka, zastępca burmistrza Świeradowa-Zdroju.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy