Komisariat Policji w Kobierzycach oficjalnie otwarty!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Posterunek Policji w Kobierzycach przekształcił się w Komisariat Policji. Cel jest jeden - poprawienie bezpieczeństwa mieszkańców gminy Kobierzyce. Obiekt będzie całodobowy. Mieszkańcy nie będą musieli jechać już do Wrocławia, aby zgłosić swoje sprawy, lecz będą mogli to zrobić w Komisariacie w Kobierzycach.

– Od wielu lat, jako samorząd i szef samorządu staraliśmy się o to, żeby taka forma istniała, bo taka jest potrzeba – mówi Ryszard Pacholik, wójt gminy Kobierzyce.

Słowa i starania zamieniły się w czyny. Komisariat działa już od 1 maja, co cieszy także mieszkańców.

– Bardzo dobrze! Niech to się zmienia na lepsze niż na gorsze. Nie wiem, jak wcześniej było, ale teraz ładny budynek i ładni policjanci – mówi Zofia, mieszkanka gminy Kobierzyce.

Otwarcie Komisariatu przy ul. Witosa w Kobierzycach zapewni całodobowe bezpieczeństwo mieszkańcom gminy Kobierzyce.

– Dotychczas było tak, że to miejsce nie było czynne w święta i weekendy. Teraz to się zmieni, obiekt będzie czynny cały czas przez 24h. Mieszkaniec może tu przyjechać, zgłosić wszystkie swoje ważne sprawy. Ten punkt jest ważny, bo będzie blisko mieszkańców – mówi Ryszard Pacholik, wójt gminy Kobierzyce.

– Jest to historyczna chwila kolejny piąty Komisariat Policji na terenie powiatu wrocławskiego został otwarty. Dziewięć gmin, pięć komisariatów, dlatego mam nadzieję, że dzięki temu poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców powiatu – mówi Roman Potocki, starosta powiatu wrocławskiego.

Na komisariacie pracuje 42 etatowych policjantów. Funkcjonariusze będą pilnować porządku na drogach, a także czuwać nad bezpieczeństwem lokalnych mieszkańców.

– Będziemy się zajmować przestępczością dotyczącą kradzieży, włamań, czyli tym co najbardziej boli mieszkańców. Dzięki temu, że mamy teraz komisariat, a nie posterunek, to jest zwiększona liczba funkcjonariuszy, która pomoże w zapewnieniu bezpieczeństwa w okolicy – podkreśla podinsp. Joanna Woźniak-Cieślar, Komendantka Komisariatu Policji w Kobierzycach.

– Działa tutaj służba dyżurna, służba kryminalna, a także prewencyjna. Ta jednostka zapewnia cały wachlarz policyjnej pracy na rzecz mieszkańców – zaznacza insp. Dariusz Wesołowski, Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu.

– Gro zdarzeń, które dzieją się na terenie gminy Kobierzyce mają właśnie miejsce na terenie Bielan Wrocławskich. Są to między innymi kradzieże w sklepach, kolizje drogowe. Myślę, że otwarcie komisariatu tutaj, to uzasadniona decyzja – mówi Roman Potocki, starosta powiatu wrocławskiego.

Budynek został wyremontowany, dzięki środkom gminy Kobierzyce.

– Zaadoptowaliśmy te pomieszczenia na drugim i trzecim piętrze na potrzeby komisariatu. Wyremontowaliśmy ten obiekt, a także współfinansujemy zakup samochodów. Za dwa dni także Rada Gminy Kobierzyce podejmie uchwałę dotyczącą współfinansowania kolejnego samochodu operacyjnego – dodaje Ryszard Pacholik, wójt gminy Kobierzyce.

Komisariat będzie przede wszystkim teraz znajdował się bliżej mieszkańców.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy