Komputery dla najbardziej potrzebujących

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Zdalne nauczanie wymaga odpowiedniego sprzętu, ale nie każdy uczeń ma do niego dostęp. Dlatego Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej, zorganizowało zbiórkę komputerów dla najbardziej potrzebujących dzieci.

Stowarzyszenie powstało w 2012 roku z inicjatywy dr Kamili Kamińskiej- Sztark, która jest pracownikiem naukowym na Uniwersytecie Wrocławskim. Celem Stowarzyszenia jest działalność naukowa i społeczna w obszarze rozwoju i edukacji społeczności zagrożonych wykluczeniem, zwłaszcza pośród dzieci.

Należymy do wielu koalicji wrocławskich, współpracujemy z centrami aktywności lokalnej i nie tylko – mówi Wojciech Ośmiałowski, Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej.

Stowarzyszenie głównie jest nastawione na prace ze środowiskiem lokalnym. Dlatego w ramach jego działania, organizowane są również różne warsztaty dla małych mieszkańców i nie tylko.

W stowarzyszeniu pracuję dwa lata i zajmuję się głównie pracą z dziećmi. Teraz w dobie pandemii, trudniejszym czasie dla dzieci, pomagałam im w odrabianiu lekcji, zaległych zadań, sprawdzałam dzienniki, librusy – mówi Monika Trzcińska, Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej.

Między innymi powstają różne inicjatywy, takie jak właśnie zbiórka sprzętu, który jest niezbędnym elementem nauczania zdalnego. Nie każdy rodzic może sobie pozwolić na zakup odpowiedniego narzędzia.

Teraz zajmujemy się zbiórką sprzętu, pozyskujemy od darczyńców komputery, nie stacjonarne tylko laptopy – mówi Wojciech Ośmiałowski.

Pozyskiwane laptopy często wymagają naprawy. Muszą ją przejść i zostać wyposażone w niezbędne oprogramowanie, a potem trafiają do dzieci.

– My doposażamy te komputery, bo często nie mają wielu elementów, a później wędrują tak naprawdę w całą Polskę – dodaje Wojciech Ośmiałowski, Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej.

Do tej pory udało się uzbierać około 50 laptopów, z czego 20, już zostały naprawione i wydane. Każdy kto chciałby otrzymać pomoc albo oddać sprzęt, może się zgłosić na stronie Stowarzyszenia Edukacji Krytycznej, poprzez wysłanie maila lub w wiadomości prywatnej na stronie facebookej.

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy