Komunikacja autobusowa zmienia się

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Na początku września w Gminie Siechnice nastąpiły zmiany w komunikacji autobusowej. Wszystko po to, aby mieszkańcy mogli szybciej i wygodniej podróżować.

Od 1 września mieszkańcy nie pojadą już liniami 830, 840, 850. Zamiast nich pojawiły się trzy inne autobusy. Są one obsługiwane przez nowego operatora – Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej S.A. w Oławie. To efekt rozpoczętej współpracy i niedawno przyjętej uchwały Rady Miejskiej w Siechnicach w sprawie przystąpienia do związku powiatowo-gminnego.

Te autobusy są dostosowane do podróży osób niepełnosprawnych. Tylne drzwi są otwierane w takim zakresie, że zmieści się tam zarówno wózek z dzieckiem, jak i wózek inwalidzki — tłumaczy Marta Parusel, Kierownik Wydziału Komunalnego Urzędu Miejskiego w Siechnicach.

Przejazdy na liniach 83,84,85 są do końca roku bezpłatne, dzięki czeku mieszkańcy mogą swobodnie przemieszczać się między miejscowościami.

Dodatkowo komunikacja wewnątrzgminna jest skorelowana z koleją oraz autobusami 800, 810 i 820, które, tak jak wcześniej, będą poruszały się również poza obrębem Gminy Siechnice. Na prośbę mieszkańców zmieniły się również trasy autobusów nr 860 i 870. 

Uruchomiono linie 870, która zaczyna swoją trasę w Św. Katarzynie i przebiega aż do Wrocławia. To dodatkowe ułatwienie dla podróżnych, którzy wysiadają chociażby w Radwanicach, przez które przejeżdża autobus — dodaje Marta Parusel.

Zmiany w komunikacji autobusowej w Siechnicach mają usprawnić przejazdy mieszkańców do pracy czy szkoły.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy