Koncert patriotyczny zorganizowany przez przedszkolaków w Sycowie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W tym roku obchodzimy już 105. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W mieście Syców obchody rozpoczęły się już nieco wcześniej, bo 9 listopada. W ramach uroczystości, koncert Patriotyczny przygotowały między innymi przedszkolaki z Przedszkola nr 1 w Sycowie.

Łącznie na scenie wystąpiło około 153 przedszkolaków z 6 grup przedszkolnych z Publicznego Przedszkola nr 1 w Sycowie. Są to dzieci w wieku od 4 do 6 lat.


Nasze przedszkole ma tą tradycję już od ponad 5 lat. Co roku, w okolicach 11 listopada, organizujemy takie święto. Cieszy się ono za każdym razem taką popularnością, że nie wszyscy potrafią dostać się na widownię, żeby móc to obejrzeć. Pomimo tego że to są dość ciężkie tematy, jak dla przedszkolaków, ale już możemy z dumą powiedzieć, że w naszym przedszkolu zaobserwowaliśmy już, że im są te tematy trudniejsze, tym bardziej nasze przedszkolaki podchodzą do nich bardzo profesjonalnie – mówi Danuta Tolksdorf, Publiczne Przedszkole nr 1 w Sycowie.  


Przedszkolaki nie tylko odśpiewają te pieśni, które są nieraz trudne, ale też widać ekspresję na ich twarzach. One naprawdę robią to z takim przejęciem, same są konferansjerami, zapowiadają wszystkie po kolei tańce, pieśni, wiersze. Myślę, że czują się w tych rolach bardzo dobrze i pomimo tych trudnych tematów, naprawdę szczerze mówię, rozumieją, o co chodzi – mówi Danuta Tolksdorf, dyrektorka Publicznego Przedszkola nr 1 w Sycowie. 


Co tańczyłyście? – Poloneza. – To w jakiejś większej grupie, kto tam był jeszcze z Tobą tańczył? – Igor. – Jeszcze ktoś? – Julka – mówi Sofia, Publiczne Przedszkole nr 1 w Sycowie.  

Ja nic nie tańczyłam, bo już chodzę do 2 klasy. Kiedy byłam już na świetlicy w mojej klasie, to z panią robiliśmy flagę – mówi Janina, uczestniczka koncertu Patriotycznego w Sycowie. 

Tańczyłem. – Co to było takiego? – Polka – mówi Bartosz, Publiczne Przedszkole nr 1 w Sycowie.  


– Jest to uroczystość nazwana przez nasze przedszkole „Kraj nasz piękny”, kultywowana przez wiele lat w naszym przedszkolu. Przez takie treści i w takiej formie, chcemy zaszczepić wśród przedszkolaków zamiłowanie do ojczyzny, pamięci o naszym kraju. Zawsze bardzo dużym entuzjazmem cieszy się nauka hymnu narodowego. Zatem na pewno nie poprzestaniemy na kultywowaniu tej uroczystości – mówi Agnieszka Rzymska, nauczycielka wychowania przedszkolnego, Publiczne Przedszkole nr 1 w Sycowie.  

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy