W odpowiedzi na czas bez imprez masowych, artyści wychodzą naprzeciw.
–Cykl koncertów był zainspirowany i wywołany taką koniecznością, że nie mogliśmy zrobić żadnego eventu w przestrzeni miejskiej ze względu na obostrzenia– mówi Radosław Michalski z Biura Promocji Miasta Wrocław.
-Główny teledysk zapraszający na event mówi o tym, że otwieramy miasto, otwieramy okna i serca na ludzi. Mówimy o otwartym Wrocławiu, mieście jakim zawsze był- dodaje Michalski.
Koncerty z dachu Wieży Matematycznej, Akademii Sztuk Pięknych, czy Muzeum Współczesnego będzie można oglądać online w cyklu koncertów Dachu Wrocławia od niedzieli 7 czerwca. Wiele miejsc, wielu muzyków i gatunków. Wyjątkowość wydarzenia podkreślają sami artyści. Poza nietypową sceną na jakiej przyszło im grać dodatkowo pogoda odegrała oskarowo scenografię.
–Mieliśmy taką piękną pogodę, że w trakcie drugiej piosenki wyszła tęcza i mieliśmy przepiękne niebo. To był zachód słońca bo udało nam się wieczorem grać. Powiem, że to było niebywałe przeżycie, przez to, że to było da dachu było to niezwykłe– opowiada Justyna Szafran, piosenkarka związana z Wrocławie.
Maciej Wojciechowski, dyrygent Puelle Cantantes z Wrocławia, opowiada o trudnych warunkach jakie pokonał chór dziewczęcy. Dziewczęta to młode artystki, ale stawiły czoła wyzwaniu i na Wierzy Matematycznej we Wrocławiu a capella zaśpiewały wiele ciekawych utworów.
Transmisje będzie można oglądać na fanpage’u Wroclaw [Wroclove]