Koniec remontu tunelu północnego na pl. Dominikańskim

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Zakończył się remont tunelu północnego pod pl. Dominikańskim. Ruch samochodowy został tutaj przywrócony w nocy z 14 na 15 grudnia. Przypomnijmy, że prace remontowe rozpoczęły się tutaj na początku czerwca i łącznie trwały pół roku.

Tunele samochodowe na pl. Dominikańskim to unikatowe obiekty, jeśli chodzi o nasze miasto. Mamy tylko dwa takie tunele, które zostały wybudowane w 1978 roku – mówi Ewa Mazur, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

Jako pierwszy w 2013 roku został wyremontowany tunel południowy od strony PZU. W tym roku przyszła również pora na północny.

Zakres prac obejmował naprawę stropu, murów oporowych, kompleksowy remont wentylacji, odwodnienia, całej elektryki i oświetlenia. Te prace zajęły nam kilka miesięcy i rzeczywiście gro tych prac musiała być wykonywana przy całkowitym wyłączeniu tunelu z ruchu. Musieliśmy skuć zarówno strop, jak i okładziny z murów oporowych. Te wszystkie prace zajęły nam właśnie łącznie prawie 6 miesięcy – mówi Ewa Mazur.

Co ciekawe, do odtworzenia okładzin z cegły klinkierowej zostało wykorzystane 30 tys. cegieł.

Była to najbardziej precyzyjna i niestety też żmudna praca, ponieważ każdą z tych cegieł trzeba było bardzo starannie zafugować. Ostatni tydzień wykonawca poświecił właśnie na mycie i czyszczenie tych okładzin z cegły klinkierowej. Koszt remontu to 3 mln 700 tys. złotych – dodaje Ewa Mazur, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy