Koniec zimy – idzie wiosna?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pogoda zmienia się z dnia na dzień. Jednego dnia temperatura gwałtownie spada, a następnego - nagle wzrasta. Ta pogodowa huśtawka wpływa na nasze zdrowie, jak i na warunki atmosferyczne.

Do tej pory mieliśmy napływ powietrza z Arktyki, czyli z północy. Tak się ułożyło ciśnienie, że całe powietrze, które do nas napływało, było z północy znad Skandynawii, dlatego było tak zimno. A teraz to ciśnienie tak się ułoży, że większość powietrza zacznie napływać, standardowo z zachodu – mówi Ewa Łapińska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Według prognoz meteorologów, w kolejnych dniach możemy się spodziewać stopniowego ocieplenia. Temperatury będą sięgać od 5 i nawet do 12 stopni na plusie. Niestety takie zmiany u niektórych powodują pogorszenie samopoczucia.

Ja jestem taki w ogóle „pogodowiec”, że odczuwam wszystkie zmiany temperatury, ciśnienia i boli mnie głowa.

Na pewno tak. Ja przede wszystkim jestem uczulona na złe powietrze, bolą mnie oczy i gardło, ale co zrobić.

Kiedyś jak byłem w wojsku, to i przy -27 pod namiotami spałem. Także wytrzymamy.

Ja się świetnie czuję w każdą pogodę. Jak nie ma powodzi albo trzęsienia ziemi, ani nie ma tsunami, to dla mnie każda pogoda jest dobra – mówią wrocławianie

Oprócz ocieplenia, które spowoduje topnienie śniegu, w najbliższych dniach przewidywane są również opady deszczu. Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, mieszkańcy zostaną powiadomieni o roztopach.

– Wody w rzekach jest dużo, śniegu też jest sporo, to wszystko jest zlodzone i zamarznięte. Więc jak zacznie się roztapiać i dodatkowo będzie padać, to wszystko może spowodować lokalne podtopienia. Poza tym stopniowo czekamy na wiosnę, więc już po tym mokrym epizodzie, będzie co raz cieplej i co raz ładniej – tłumaczy Ewa Łapińska.

Według informacji podanych na stronie Wód Polskich, na terenie Wrocławia na razie nie obowiązują żadne zagrożenia powodziowe. 

 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy