Konikowo. Nowy plac zabaw już gotowy! Kiedy otwarcie?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wrocławski Budżet Obywatelski zmienia stolicę Dolnego Śląska, dzięki głosom mieszkańców powstał nowy plac zabaw na wrocławskich Partynicach. Konikowo jest już prawie gotowe. Kiedy zostanie otwarta nowa przestrzeń?

– 15 marca, czyli w najbliższy poniedziałek zostanie otwarte Konikowo. Plac zabaw powstał z lekkim poślizgiem, bo ten projekt wygrał WBO w 2019 roku, ale koronawirus pokrzyżował nam plany. Cieszymy się jednak, że inwestycję udało się zrealizować. Od poniedziałku dzieci będą mogły korzystać z tej przestrzeni – mówi Piotr Makarewicz, Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice.

W tym miejscu przeważają urządzenia, które wyglądają jak konie. Z placu zabaw będą mogły korzystać dzieci od pierwszego roku życia do nastolatków. W konikowie znajduje się łącznie dziewięć urządzeń wielofunkcyjnych.

– Urządzenia zapewniają świetną zabawę, ale także rozwój psychomotoryczny dzieci. Są także tutaj urządzenia dla dzieci z niepełnosprawnościami. Na przykład ta huśtawka ze specjalnym podjazdem, która pozwala tutaj na bezpieczne i wygodne dotarcie – dodaje Piotr Makarewicz, Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice.

Wrocławski budżet Obywatelski zmienia nasze miasto i Partynice.

– Cieszymy się, akurat tak się zdarzyło w ciągu ostatnich kilku lat, że te projekty zgłoszone tutaj z Partynic przechodzą. Widzimy duże zainteresowanie mieszkańców Wrocławia tym, co tutaj się dzieje – podkreśla Piotr Makarewicz, Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice.

Nowy plac zabaw zostanie oddany do użytku 15 marca. Dodatkowo na terenie toru wyścigów konnych powstanie także oświetlenie ścieżki pieszo-biegowej i to także, dzięki głosom mieszkańców i Wrocławskiemu Budżetowi Obywatelskiemu.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy