Konkurs „Na pomysły sąsiedzkie” w Firleju

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Ośrodek Działań Artystycznych Firlej od jakiegoś czasu otworzył się również na działania społeczne. W związku z czym już po raz kolejny bierze udział w projekcie Dom Kultury+ i zaprasza do tego lokalną społeczność. Co ciekawe tym razem jest to tak zwany konkurs „Na sąsiedzkie pomysły”.

Konkurs „Na sąsiedzkie pomysły” jest częścią projektu „W kontakcie”, który powstał w konsekwencji konkursu „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2021”. 

Ten projekt właściwie powstał z inicjatywy Firleja po całej sytuacji pandemicznej, która uniemożliwiła też budowanie relacji lokalnych zarówno sąsiedzkich, jak i też takich instytucjonalnych, ale też takich artystycznych – opowiada Natalia Gołubowska, koordynatorka projektu.

Firlej po raz drugi bierze udział w programie Dom Kultury+. Pierwszy raz realizowaliśmy ten program cztery lata temu i od tej chwili w Firleju nastąpiła wielka zmiana, czyli otwarcie naszego ośrodka dotąd znanego jako Centrum Kultury Muzycznej na działania lokalne i sąsiedzkie – mówi Robert Chmielewski, dyrektor Ośrodka Działań Artystycznych Firlej.

W ramach pierwszej części projektu „W kontakcie” została przeprowadzona tak zwana diagnoza, która miała na celu zbadać potrzeby lokalnej społeczności, jej potencjałów i zasobów.

Bardzo fajne powstały raporty, pokazujące jak mieszkańcy chcieliby widzieć lokalną społeczność i Ośrodek Działań Artystycznych Firlej. Więc tworząc projekty w naborze warto spojrzeć na tę diagnozę i się nią zainspirować – mówi Natalia Gołubowska.

Konkurs „Na sąsiedzkie pomysły” jest kolejnym etapem projektu „W kontakcie”. Zgłaszać swoje projekty można do 5 czerwca poprzez formularz zgłoszeniowy.

Nabór na pomysły sąsiedzkie został otwarty. My też określamy tym sąsiedztwem nie tylko tak jak myślimy o sąsiadach najbliższych, ale tym sąsiedztwem są dla nas również różnorodne instytucje, artyści, aktywiści, edukatorzy – dodaje Natalia Gołubowska, koordynatorka projektu.

Organizatorzy zachęcają do składania projektów około muzycznych, natomiast podkreślają, że są otwarci na różne pomysły. Formularz zgłoszeniowy oraz wszelkie informacje znajdują się na stronie www.firlej.wroc.pl.

Zobacz również

Tuż przy Kopalni Złota w Złotym Stoku znajduje się muzeum w pełni poświęcone przedmiotom znalezionym lub wyprodukowanym w tym mieście. Znajdziemy tutaj największą w Polsce kolekcję złotostockiej porcelany, jedyny na świecie złoty medal wykonany na polecenie Hermana Güttlera oraz tajemniczą kolekcję lalek.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy