Konwent Powiatów Województwa Dolnośląskiego

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W Starostwie Powiatowym we Wrocławiu odbył się Konwent Powiatów Województwa Dolnośląskiego. W wydarzeniu wzięli udział zarówno starosta wrocławski, jak również starostowie pozostałych 26 powiatów, które znajdują się na terenie naszego województwa oraz zaproszeni goście, m.in. wojewoda dolnośląski.

Kolejny Konwent Powiatów Województwa Dolnośląskiego. Do Starostwa Powiatowego we Wrocławiu przyjechali starostowie z większości powiatów dolnośląskich. Dzisiaj o tyle ten konwent jest ważny, bo zaprosiliśmy nowego pana wojewodę, nowego pana komendanta wojewódzkiego policji, straży pożarnej oraz pana konserwatora wojewódzkiego. Historyczny moment, bo poprzedni konserwatorzy wojewódzcy unikali spotkania ze starostami. W związku z tym cieszymy się – mówi Roman Potocki, starosta powiatu wrocławskiego.

Współpraca z samorządami, rządu z samorządem jest bardzo ważna. Oczywiście ten rząd, który reprezentuje, myśli o tym, żeby przywrócić samorządność i przywrócić samorządom tak naprawdę władzę, czyli pieniądze i decyzyjność. Do tej pory było jednak myślenie centralistyczne, w tej chwili jest inne. Ja jestem takim przykładem zmiany myślenia. Po raz pierwszy wojewodą został dawny starosta, czyli samorządowiec od kilkunastu lat. Znam tutaj prawie wszystkich i bardzo się cieszę, że możemy spotkać się i porozmawiać o problemach, o tym co i jak trzeba zrobić, żeby dla wszystkich mieszkańców było naprawdę lepiej – mówi Maciej Awiżeń, wojewoda dolnośląski.

Będziemy rozmawiać między innymi o funkcjonowaniu szpitali, jak na każdym konwencie, bo to jest temat przewodni, temat dyżurny. Będziemy również rozmawiać o współpracy między wojewodą i służbą pana wojewody. W związku z tym mamy zaplanowany szereg tematów do przedyskutowania – mówi Roman Potocki, starosta powiatu wrocławskiego.

Mieliśmy COVID, dzisiaj też ważnym tematem jest zarządzanie kryzysowe na Dolnym Śląsku i nie tylko. Mnóstwo jest podtopień i te codzienne problemy. Niedoszacowanie, niedobory finansowe. Po zmianie rządu myślę, że warto jest rozmawiać. Ja też reprezentuję Dolny Śląsk w Związku Powiatów Polskich. Myślę, że dużo dobrych rzeczy się dzieje, ale łączą nas też te problemy i warto jest w cztery oczy czy w tej grupie samorządowej porozmawiać właśnie o tym, kto jak sobie radzi, bo wszyscy mamy w zasadzie te same trudności – mówi Jarosław Dudkowiak, starosta głogowski.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy