Konwent wyborczy Izabeli Bodnar. Przyjechali liderzy Trzeciej Drogi

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Dzień przed ciszą wyborczą Izabela Bodnar zorganizowała konwent wyborczy, na który przyjechali m. in. Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz, ale także byli prezydenci Wrocławia - Rafał Dutkiewicz i Stanisław Huskowski. Podczas konwencji kandydatka mówiła o głosach płynących ze strony mieszkańców i o tym, że Wrocław potrzebuje zmiany, a ona te zmiany chce wprowadzać.

Spór we Wrocławiu toczy się o to, czy postawimy na te wartości, czy postawimy na Wrocław otwarty, transparentny, otwarty na dialogu, współpracy, szacunku, o kompetencjach, umiejętnościach czy też postawimy na kontynuację tej prezydentury, tych rządów, które mają miejsce przez ostatnie 6 lat – mówi Izabela Bodnar, kandydatka na prezydenta Wrocławia, Trzecia Droga.

Izabela Bodnar podkreślała, że w trakcie kampanii spotykała się z mieszkańcami, którzy mówili o swoich problemach i bolączkach na różnych osiedlach, ale łączyła ich jedna rzecz.

Mieszkańcy mi mówili, czego potrzebują – jedni kanalizacji, drudzy chodnika, trzeci po prostu nie chcą, żeby ktoś im zabudował ostatni zielony skwerek, gdzie sobie z pieskami chodzą. Inni potrzebują, tak jak Ołtaszyn lub Jagodno, mieć komunikację, bo stoją cały czas w korkach. Pojawił się tylko jeden i ten sam kłopot. Wszyscy mówili to samo: „my wiemy, co trzeba zrobić, ale my w ogóle nie jesteśmy wysłuchani. Nas tutaj, w tym Wrocławiu, nikt nie słucha” – mówi Izabela Bodnar, kandydatka na prezydenta Wrocławia, Trzecia Droga.

Chcemy przede wszystkim powiedzieć, że nie jesteśmy od tego, żeby pouczać wrocławian i wrocławianki. Każdy z nich doskonale czuje, zna swoje miasto, wie, czego mu trzeba. Tej zmiany nie należy się obawiać. Ona, nawet jeżeli czasami wydaje się być czymś, może dla niektórych, nie do końca komfortowym, dlatego że przecież było tak, jak było, komu to przeszkadzało, jakoś się toczyło. Zmiana jest czasem rzeczą absolutnie niezbędną, żeby przejść na stronę, w której już wiemy, że nie coś się zacina, tylko coś się zaczyna – mówi Szymon Hołownia, Marszałek Sejmu RP.

Wrocławianie, wrocławianki, jesteście najważniejsi. Zdecydujecie. My kibicujemy, my wspieramy, ale to głos wasz jest najważniejszy – mówi Władysław Kosiniak-Kamysz, wicepremier, minister obrony narodowej RP.

Na konwencie pojawili się również byli prezydenci stolicy Dolnego Śląska – Stanisław Huskowski i Rafał Dutkiewicz. Ten drugi w trakcie przemówienia również zaznaczał, że Wrocław potrzebuje zmiany.

W 2018 roku w wyborach prezydenckich zwyciężył wskazany przeze mnie Jacek Sutryk. Jacek Sutryk powiedział ostatnio, że ludzie Dutkiewicza powinni odejść. Ma rację, jest pierwszy na tej liście – mówi Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia w latach 2002-2018.

O swoim głosie otwarcie mówił prezes zarządu Wrocławskiego Forum Osiedlowego – Michał Kwiatkowski.

Marzę o mieście, w którym potrzeby każdego mieszkańca leżą na sercu jego władzy. Marzę o mieście, w którym rozwiązania ważne dla lokalnych społeczności wykuwa się w dialogu z nim. Od zmiany, o której marzę i o której marzymy my wszyscy, dzieli nas tak naprawdę tylko jeden krok. 21 kwietnia pójdę do wyborów i zagłosuję na Izabelę Bodnar – mówi Michał Kwiatkowski, prezes Zarządu Wrocławskiego Forum Osiedlowego.

Druga tura wyborów w niedzielę 21 kwietnia.

Zobacz również

W godzinach popołudniowych na wysokości ulicy Ruskiej we Wrocławiu doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem motocyklisty, co spowodowało też utrudnienia w ruchu w centrum miasta. Dostaliśmy nagranie z miejsca zdarzenia od naszego widza na kontakt@echo24.tv. Zapytaliśmy wrocławską policję, jak doszło do tego zdarzenia.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy