– Już się można zapisywać, projekt już trwa. Już nawet mamy pierwsze opinie bardzo szczęśliwych rodziców, że wydobyliśmy z dzieci jakieś pasje, których się nie spodziewali i samych uczniów szkół podstawowych, którzy mówią: okej, nie rozumiałem, ale teraz już mi się rozjaśniło – mówi Wiola Samborska, menadżerka Hydropolis Wrocław.
Rodzice pracują, a dzieci uczą się zdalnie. Czasem brakuje czasu lub pojawiają się problemy ze zrozumieniem materiału. Z pomocą przychodzą edukatorzy Hydropolis, którzy w ramach projektu Hydroeduwsparcie pomagają w odrabianiu zadań domowych lub przygotowaniu się do sprawdzianów.
– Na co dzień edukatorzy z Hydropolis pomagają i wszystko wiedzą o wodzie. Opowiadają też o ekologicznych aspektach naszego funkcjonowania. Natomiast tym razem odkryli różne pasje, dlatego pomagają z matematyki, z chemii, z fizyki. Pomagają z języka polskiego, z historii, wosu, geografii, przyrody, ale też na przykład z języka francuskiego – dodaje Wiola Samborska, menadżerka Hydropolis Wrocław.
Jednym słowem pomagają z każdego przedmiotu, który uczniowie mają w szkole podstawowej. Konsultacja trwa 60 minut i jest bezpłatna. Zapisać się można na stronie internetowej hydropolis.pl. Co ważne, to rodzic musi zapisać dziecko na konsultacje.
– Nasi pracownicy z radością przyjmują nowe wyzwania , są edukatorami, pomagają na co dzień także w świecie elektronicznym. Jest to odpowiedzialność i misja, natomiast szczególna misja, która niesie dużo radości a nie tylko odpowiedzialności – dodaje Marcin Garcarz, wiceprezes MPWiK S.A. we Wrocławiu.
– Zadbaliśmy o komfort pracowników, ale i naszych odbiorców. Przeszkoliliśmy ich pedagogicznie. Podczas konsultacji mogą się pojawić bardzo różne problemy, dzieci mogą sygnalizować problemy w domu i bardzo ważne jest to, żeby konsultanci wiedzieli, w jaki sposób mają się zachować – zaznacza Wiola Samborska, menadżerka Hydropolis Wrocław.
Od wiosny trwa także projekt #hydrowdomu, czyli uczenie poprzez zabawę. W ramach projektu powstało kilkanaście filmików z ciekawostkami, a w rolach głównych znaleźli się Rekin, Ośmiornica i Szalony Naukowiec.
– W momencie pierwszego lockdownu postanowiliśmy przenieść swoją aktywność do sieci, właśnie po to, żeby dalej bawić i edukować przez internet. Teraz, w momencie, w którym jesteśmy w drugiej fazie pandemii, w drugim lockdownie, postanowiliśmy zwiększyć swoje zaangażowanie, zwiększyć pomoc. Szczególnie dla młodych uczniów i ich rodziców, tak, żeby ulżyć im w tym trudnym okresie – podkreśla Marcin Garcarz, wiceprezes MPWiK S.A. we Wrocławiu.
– Stwierdziliśmy, że to jest nasz potencjał, nasze kompetencje, w związku z tym po, co mieliśmy dobrego przełożyliśmy do sieci. Produkowaliśmy etiudy z naszymi bohaterami: Rekinem, Ośmiornicą i Szalonym Naukowcem, sprzedając w ten sposób, trochę przez zabawę, ciekawostki. Uczyliśmy naszych odbiorców, a to nam pomogło zbudować bardzo szeroką społeczność, ponieważ ludzie, dziękując nam, że byliśmy z nimi w bardzo trudnym czasie, wrócili do nas – podsumowuje Wiola Samborska, menadżerka Hydropolis Wrocław.
Materiały można znaleźć na Facebooku Hydropolis, a zapisać na konsultację dziecko poprzez stronę internetową hydropolis.pl