Korki na skrzyżowaniu Popowickiej i Milenijnej

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Na skrzyżowaniu ulic Milenijnej i Popowickiej trwają prace związane z budową linii tramwajowej na Popowice. Wprowadzono ograniczenia i zmiany w ruchu samochodowym, a to niestety oznacza paraliż zachodniej części Wrocławia. Kierowcom i pasażerom MPK radzimy uzbroić się w cierpliwość, bowiem od rana i w godzinach popołudniowych tworzą się tutaj gigantyczne korki.

Jest trochę trudno, ale myślę, że nie będzie najgorzej. Jadę już 20 minut.

Korek. Jadę z Placu Grunwaldzkiego 40 minut. Może być ciężko.

Jak zrobią, to będzie dobrze – mówią kierowcy.

Zatkana jest ulica Pilczycka, zakorkowana Milenijna, zator tworzy się także na wysokości Hali Orbita w stronę Popowickiej. Sznur samochodów, zdenerwowani kierowcy i zniecierpliwieni pasażerowie MPK. Tak wyglądają godziny szczytu w poniedziałkowe popołudnie. Wszystko przez wprowadzone zmiany. Popowicka stała się ulicą jednokierunkową, można przejechać na Kozaków lub w kierunku ulic Legnickiej albo Milenijnej.

Jadąc od Gądowianki na skrzyżowaniu Legnicka-Lotnicza, będziemy mieli do wyboru kierunki ruchu. Jeśli będziemy chcieli się dostać na Kozanów, trzeba będzie skorzystać z objazdu przez ulicę Wejherowską, która na czas przebudowy tego skrzyżowania również zmieni swój charakter. Będzie ulicą jednokierunkową od ulicy Legnickiej do ulicy Popowickiej. Jeśli chodzi o osiedle Kozanów, wyjeżdżając stamtąd, trzeba będzie skręcić w prawo w kierunku ulicy Legnickiej, następnie będzie można zawrócić na przygotowanej zawrotce przez torowisko bądź dojechać do Legnickiej, Lotniczej i wybrać dowolny kierunek – mówi Marcin Dziuk, Pro-Tra Building.

Zmian jest wiele i dotyczą kilku ulic, dlatego miasto przygotowało dla mieszkańców mapkę, która obrazuje wprowadzone utrudnienia. Jadąc w tę stronę, trzeba przygotować się na ewentualne korki i co ważne zachować ostrożność, bowiem niektórzy kierowcy są zdezorientowani wprowadzonymi zmianami, a to zwiększa ryzyko kolizji lub wypadku. Tramwaje linii 31 i 32 jeżdżą po dotychczasowej trasie, ale zmieniły się rozkłady jazdy wielu linii autobusowych.

Najważniejszą informacją dla pasażerów jadących komunikacją autobusową od strony Kozanowa jest zmiana polegająca na tym, że autobusy pojadą objazdem przez ulicę Milenijną, Legnicką i Wejherowską, zatrzymując się dodatkowo na przystanku Kwiska. Natomiast autobusy jadące w stronę Mostu Milenijnego, w kierunku ulicy Na Ostatnim Groszu, pojadą również objazdem przez ulicę Milenijną, Legnicką i dojadą do przystanku Kwiska, pojadą z pominieńciem przystanku Wejherowska – podkreśla Adam Więcek, Departament Infrastruktury i Transportu UM.

Przebudowa skrzyżowania ulic Milenijnej i Popowickiej potrwa około pół roku i będzie wymagać kolejnych zmian w organizacji ruchu drogowego. Dobrą wiadomością może być to, że kolejne zmiany będą już mniej odczuwalne dla kierowców.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy