Korki tramwajowe zmorą Wrocławia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Miasto od dłuższego czasu zachęca do korzystania z komunikacji miejskiej. Mieszkańcy jednak narzekają na tworzące się korki tramwajowe, które uniemożliwiają sprawne poruszanie się po mieście.

Czy opłaca się jeździć komunikacją miejską? Mieszkańcy skarżą się, że korki tramwajowe są czasami nawet dłuższe niż samochodowe. Szczególnie te, które tworzą się przy ulicy Ruskiej. Skąd bierze się ten problem?

Obecnie w 11 miejscach we Wrocławiu prowadzimy remonty. To są węzłowe miejsca, więc w tej chwili tylko 3 linie jeżdżą według swojej normalnej trasy. To powoduje, że musimy w jakiś sposób te tramwaje puścić — mówi rzecznik MPK Wrocław, Tomasz Sikora.

Jak twierdzi MPK Wrocław, korki tramwajowe da się mimo wszystko rozładować. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne zachęca do zgłaszania miejsc, w których dochodzi do zatorów. 

Bardzo prosimy mieszkańców o informacje. Przy Renomie była podobna sytuacja, tam również tramwaje stanęły, a teraz już do takich sytuacji prawie nie dochodzi — dodaje Tomasz Sikora.

MPK apeluje o cierpliwość pasażerów, którzy jeszcze będą musieli poczekać na to, aby wszystkie tory zostały naprawione, a tramwaje wróciły na swoje pierwotne trasy.

Sporo jest do wyremontowania. Pracujemy jak najszybciej, również w nocy, ale korki są i będą, więc prosimy o cierpliwość — wyjaśnia rzecznik MPK Wrocław

Władze deklarowały, że centrum Wrocławia zostanie odkorkowane do końca wakacji. Czy tak faktycznie się stanie?

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy