Korki w gminie Oława. Politycy PO oceniają działania rządzących

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Zatory drogowe i wzmożony ruch to problemy wielu polskich miast. Samochodów na ulicach jest zbyt wiele, przez co w określonych godzinach tworzą się korki. Jeśli do tego dołożyć sygnalizację świetlną, to przejazd wydłuży się o kolejne minuty. O zatorach drogowych w Oławie na konferencji prasowej mówili lokalni politycy Platformy Obywatelskiej.
  • Niestety nasze władze, nasz gospodarz, zarządcy dróg nie robią nic w kierunku, żeby te zatory zostały zlikwidowane, a wręcz przeciwnie. Kilka dni temu włączona została sygnalizacja świetlna, nowo wybudowana sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu w pobliskich Godzikowice, w ciągu drogi krajowej 94. Sygnalizacja działała tylko kilka godzin. Natychmiast została wyłączona, bowiem totalnie sparaliżowała ruch – mówi Marek Drabiński, szef oławskiego koła Platformy Obywatelskiej.

Politycy Platformy Obywatelskiej negatywnie oceniają również montaż świateł na skrzyżowaniu ulic Kutrowskiego, Lwowskiej i Nowoosadniczej.

  • Jak zostaną włączone światła tutaj w Godzikowicach i na Placu Zamkowym, Oława stanie, więc tutaj widzimy, że nie ma tutaj planu na Oławę. W Oławie infrastruktura drogowa przypomina lata 80-te – mówi Piotr Soroczyński, asystent posłanki Anny Sobolak.

  • Prezentuje się nam sygnalizację świetlną, nie konsultując tego z nami, za ponad 3 miliony złotych. Uważamy, że to jest bulwersujące. Ta sygnalizacja oraz ta w Godzikowicach, moim zdaniem spełniałaby jakąś rolę, gdyby w Oławie była obwodnica. Natomiast dopóki tej obwodnicy nie będzie, tu jest tak duże natężenie ruchu, to jest kilkadziesiąt tysięcy pojazdów na dobę, że ta sygnalizacja po prostu nie spełnia swojej roli, to ona się zapycha i w ogóle wybudowanie jest bezsensu. Można podjąć inne działania doraźne – mówi Marek Drabiński, szef oławskiego koła Platformy Obywatelskiej.

Politycy Platformy na konferencji krytykowali działania wójta i starosty, podkreślając nadzieję na to, że mieszkańcy ocenią rządzących w trakcie nadchodzących wyborów. Nieoficjalnie mówi się, że kandydatem na wójta Oławy będzie właśnie Piotr Soroczyński.

  • Oficjalnie jeszcze dzisiaj nie możemy tego potwierdzić. Jesteśmy dużą partią demokratyczną, mamy statut, wszystko musi mieć swoją kolejność – mówi Marek Drabiński, szef Oławskiego Koła Platformy Obywatelskiej.

Przedstawiciele PO zaznaczyli, że w swoim programie wyborczym przedstawią propozycje rozwiązania problemów korków w Oławie.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy